Pogoda Antyle

» »

Antyle prognoza pogody : 12 dni

Pays Antyle

Pogoda AntyleDzisiejsza prognoza pogody Antyle : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Antyle

Szukaj szybko miasto

Antyle, czytaj więcej :

Antyle to bardzo oryginalne wyspy, które znajdują się na terenie Morza Karaibskiego. Wyspy te zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba. W ich skład wchodzą Wielkie Antyle(Kuba, Jamajka, Portoryko czy Haiti) oraz Małe Antyle(Gwadelupa, Wyspy Dziewicze, Antigua, Barbados, Martynika czy Grenada) i Antyle Holenderskie. Trzeba zaznaczyć, że są one podzielone pomiędzy wieloma różnymi krajami.

Jest to dosyć duży teren, rozciągający się po łuku na długości ponad 4 tysięcy kilometrów. Antyle charakteryzuje klimat dosyć wilgotny, równikowy i podrównikowy. Nie bez powodu większość z tych wysp kojarzy nam się z sielskimi plażami i błękitnymi zatokami. To przepiękne miejsca na spędzenie luksusowych wakacji. Są też bardzo komfortowymi wyspami do życia – oczywiście te możliwie rozwinięte i zamieszkane przez ludność.

Temperatury w tym klimacie równikowym miesięcznie przekracza 20 stopni Celsjusza. Wysokość różni się w zależności od położenia względem równika – im dalej, tym chłodniej. Im dalej od równika, tym opady są niższe i ograniczają się zaledwie do kilku miesięcy w roku. Na terenie Antyli znajdziemy między innymi roślinność typowo stepową, krzewiastą oraz suche lasy równikowe – to między innymi na obszarze Antyli Holenderskich. Jedne z wysp, które wchodzą w skład Antyli są bardziej wietrzne i chłodne, a drugie mniej – w zależności od położenia na mapie.

Typowym krajobrazem dla Karaibów są niebiańskie wody i jasne plaże, a także kolorowe ptactwo i egzotyczna roślinność.

Widget pogoda