Pogoda Szwajcaria

» »

Szwajcaria prognoza pogody : 12 dni

Pays Szwajcaria

Pogoda SzwajcariaDzisiejsza prognoza pogody Szwajcaria : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Szwajcaria

Szukaj szybko miasto

Szwajcaria, czytaj więcej :

Szwajcaria to mały kraj w zachodniej Europie. Mimo niewielkiej powierzchni, podzielony jest na kilka stref klimatycznych – co tylko dodaje mu uroku. Dla turystów i fanów sportów zimowych najbardziej atrakcyjna jest południowa część kraju – gdzie znajdują się Alpy. Co roku od grudnia do marca tysiące turystów wybierają się zaznać zimowego szaleństwa właśnie do Szwajcarii.

Zachodnia część kraju jest najbardziej wilgotna –a to za sprawą frontów atmosferycznych znad Atlantyku. To w tej strefie opady są najczęstsze, a powietrze – najchłodniejsze. Fani aktywnego spędzania wolnego czasu oraz wycieczek mogą odwiedzać Szwajcarię o każdej porze roku – nigdy się nie zawiodą. Jest to głównie zasługą uroku tego kraju. To tutaj wysokie, piękne Alpy łączą się z licznymi ścieżkami rowerowymi, a miasta zachwycają swoją różnorodnością. W końcu Szwajcaria to kraj wielu kultur.

Ze względu na kilka stref klimatycznych, ciężko jest określić średnią temperaturę powietrza w Szwajcarii. Szacuje się, że wynosi ona w lipcu, który jest najcieplejszym miesiącem, jest to 19 stopni Celsjusza, natomiast w najzimniejszym miesiącu, czyli styczniu – 0 stopni Celsjusza. Średnie opady deszczu to 2000 mm rocznie, lecz na terenach górskich może ona wynosić nawet 3200 mm rocznie.

Chociaż Szwajcaria jest krajem atrakcyjnym przede wszystkim dla turystów aktywnych, rejon Sierre zachęca do odpoczynku, będąc najcieplejszym miastem w kraju. Mimo, iż Szwajcaria pozbawiona jest dostępu do morza, wciąż przyciąga swym pięknem, zabytkami oraz surową naturą.

Widget pogoda