Pogoda Algieria

» »

Algieria prognoza pogody : 12 dni

Pays Algieria

Pogoda AlgieriaDzisiejsza prognoza pogody Algieria : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Algieria

Szukaj szybko miasto

Algieria, czytaj więcej :

Algieria to największy co do obszaru krajem w Afryce. Znajdująca się pomiędzy Tunezją, a Marokiem stanowi obszar głównie pustynny, który zajmuje aż 4/5 z całego kraju. Cały klimat Algierii można podzielić na dwie strefy – śródziemnomorską i zwrotnikową

Temperatury średnie rosną w miarę przesuwania się w południowym kierunku kraju. Algieria przez wielu podróżników oraz naukowców i meteorologów jest nazywana „piekłem na ziemi’ lub najgorętszym miejscem na globie. Nie bez powodu. Temperatury(w zależności od położenia) przekraczają nawet 50 stopni Celsjusza, co dla zwykłego człowieka bez wody równa się szybką śmiercią. Powodem takich wysokich temperatur jest wiatr Sirocco, który nazywany jest gorącym i suchym wiatrem, który przynosi nie tylko masy piasku z pustyń, ale też wielki upał i nagle ucina chłodne powietrze.

Mimo tego, że na terenie Algierii nie spotkamy opadów śniegu(z wyjątkiem pasm górskich, w których nawet przez kilka tygodni utrzymuje się śnieg), to zimą zdarzają się tutaj niskie temperatury sięgające 10-12 stopni Celsjusza lub nawet przymrozki – nocą.

Opady występują w północnej części kraju, lecz są niewielkie – to tam istnieją jedyne miasta Algierii wraz ze stolicą. W środkowej i południowej części kraju są bardzo sporadyczne lub żadne. Przez to na terenie Algierii ciężko jest o wody powierzchniowe czy o rozwój rolnictwa. Oprócz tego, że opady nie istnieją, to gorące słońce zniszczyłoby wszystko. Nam Algieria kojarzy się jedynie z luksusowymi wakacjami i opalaniem.

Widget pogoda