Pogoda Anglia

» »

Anglia prognoza pogody : 12 dni

Pays Anglia

Pogoda AngliaDzisiejsza prognoza pogody Anglia : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Anglia

Szukaj szybko miasto

Anglia, czytaj więcej :

Anglia z racji tego, że jest wyspą, charakteryzuje się klimatem umiarkowanym-ciepłym i jednocześnie typowo morskim. Co w praktyce oznacza tyle, że różnica najwyższych i najniższych temperatur jest stosunkowo niewielka. Opady to coś, co towarzyszy Anglikom nie tylko w kawałach – są one praktycznie codziennością.

Opady sięgają od 3000 do 1000 mm i są nasilone szczególnie w okresie od października do stycznia/lutego. Wiosna to okres nazywany ‘suchym’ i jest doskonałym czasem na wybranie się na krótki urlop. Jeżeli zależy nam na zwiedzaniu w wysokich temperaturach, możemy wybrać się do Londynu lub w okolice w okresie wiosenno-letnim. Mimo dużej ilości opadów Anglia jest stosunkowo przyjemnym krajem do spędzania wakacji. Ciepło zapewnia jej Prąd Północnoatlantycki, który otacza wyspę i podwyższa temperaturę. Zatem jeżeli wybieramy się do Anglii warto się do tego odpowiednio przygotować – niezbędny będzie parasol, polar, kurtka przeciwwiatrowa i wygodne obuwie.

Zimy bywają łagodne, a lata ciepłe, jednak na terenie Anglii nie brakuje porywów mocnego wiatru. Dodatkowo klimat morski przyczynia się do wysokiej wilgotności powietrza. Śnieg na terenie Anglii to praktycznie rzadkość. Jeśli już się na niego natkniemy to jedynie w górzystej Szkocji. Elementem charakterystycznym dla krajobrazu angielskiego jest typowa mgła. Można ją spotkać nie tylko na każdym brytyjskim dreszczowcu, ale i każdego dnia.

Widget pogoda