Pogoda Belgia

» »

Belgia prognoza pogody : 12 dni

Pays Belgia

Pogoda BelgiaDzisiejsza prognoza pogody Belgia : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Belgia

Szukaj szybko miasto

Belgia, czytaj więcej :

Belgia to kraj dość specyficzny pod względem klimatu. Niby bardzo zbliżony jest do Polskiego, ale w praktyce okazuje się, że znacznie tam mniej niż u nas słonecznych i ciepłych dni, zima trwa od listopada do marca, a słońce to prawdziwy rarytas i okazja do świętowania. Na ogół w Belgii jest pochmurnie, wietrznie i wilgotnie. Belgia jedynie od północy ma dostęp do Morza Północnego, reszta kraju to niziny otoczone innymi państwami.

Jeśli zwiedzać Belgię, to właściwie przez cały rok. Latem jest tam dość upalnie, średnie temperatury przekraczają dwadzieścia stopni Celsjusza, sięgając, przy dobrym układzie niżowo-wyżowym nawet do trzydziestu stopni Celsjusza. Mimo charakterystycznego dla Belgii płaszcza chmur okrywającego kraj, przez większość dni w roku zdarza się, że latem można trafić na naprawdę piękną pogodę. Wtedy Belgia aż trzęsie się od turystów, którzy oblegają jej najciekawsze zakątki.

A jaka jest Belgia poza sezonem? Poza sezonem, czyli zimą także potrafi być piękna. Temperatury oscylują w granicach przyjemnych plus dziesięciu stopni, a opady to głównie przelotny deszcz oraz lekki śnieg, gdy pozwoli na to temperatura. Jesień i wiosna, czyli te tak zwane przejściowe pory roku także są ciepłe. Temperatury wahają się od dziesięciu do dwudziestu stopni Celsjusza, a niebo przeplatane jest zarówno słońcem jak i deszczowymi chmurami. Średnia roczna opadów w Belgii nie przekracza 800mm/m2, co rozkłada się na cały rok. Natężenie opadów odnotowuje się tradycyjnie w okresie zimowym.

Widget pogoda