Pogoda Bułgaria

» »

Bułgaria prognoza pogody : 12 dni

Pays Bułgaria

Pogoda BułgariaDzisiejsza prognoza pogody Bułgaria : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Bułgaria

Szukaj szybko miasto

Bułgaria, czytaj więcej :

Niegdyś, w latach 90tych Bułgaria była naczelnym celem wakacyjnym dziesiątek Polaków, oczywiście nie wszystkich, bo nie każdego było stać na takie „luksusowe” wakacje. Dziś ponownie słoneczna Bułgaria zaczyna cieszyć się dużą popularnością wśród polskich i zagranicznych turystów.

To, co przyciąga to zarówno ciepłe i słoneczne lato, ciepła woda oraz sprzyjający relaksowi klimat. Panuje tu klimat umiarkowany ciepły, suchy, kontynentalny, a nad morzem nawet podzwrotnikowy. Opady występują w sporych ilościach(do 1200 mm) w terenach górskich, jednak te mniej interesują turystów. W stolicy kraju i na południu opady są praktycznie znikome. Bułgarię najlepiej odwiedzać w miesiącach letnich, od czerwca do września, a nawet października, jednak wtedy należy już pamiętać o cieplejszej garderobie.

Klimat i historia geograficzna tych regionów sprzyja pięknym wycieczkom. Dlatego jeśli jedziemy do Bułgarii i decydujemy się wybrać samochodem, to możemy być pewni, że będzie to jedna z najlepszych wypraw naszego życia. Piękne górzyste tereny i bogata roślinność, w połączeniu z jeziorami zapiera dech w piersiach. Tereny, na których dziś znajduje się Bułgaria były miejscem wielu bitew i długich wojen, które spustoszyły kraj. Jednak władze dbają o odnowienie i reaktywację typowo turystycznych i wypoczynkowych miejsc. W deszczowe dni warto wybrać się na zwiedzanie zabytków – głównie w największych miastach Bułgarii, np. w stolicy – Sofii.

Widget pogoda