Pogoda Chiny

» »

Chiny prognoza pogody : 12 dni

Pays Chiny

Pogoda ChinyDzisiejsza prognoza pogody Chiny : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Chiny

Szukaj szybko miasto

Chiny, czytaj więcej :

Chiny to jeden z największych i najbardziej zróżnicowanych obszarów na świecie. Jedna część Chin znajduje się w wysokich partiach górskich, gdzie panuje klimat monsunowy. Ten natomiast oznacza się dużą zmiennością wiatrów – monsunów, które decydują o ostatecznym wyglądzie pogody.

Bardzo często jest tak, że klimat w obszarze południowo-wschodnich i wschodnich Chin przejawia się jako ciepła zima i bardzo deszczowe lato. Nie bez powodu w tej części kraju odnotowuje się najwyższe opady – sięgające nawet 3000 mm rocznie. Na mieszkańców i turystów wschodnich regionów Chin czekają nie tylko duże opady, ale i katastrofy naturalne – powodzie, podtopienia, a także lawiny błotne i inne wypadki związane z podmywaniem terenu.

Chiny to bogaty pod względem kulturowym kraj. Ogromna mieszanka różnej ludności to znakomity kąsek dla miłośników podróży i egzotycznych wypraw. To tutaj warto spróbować lokalnej chińskiej kuchni, której wyobrażenia z telewizji i z polskich-chińskich restauracji są zupełnie inne. Tutaj życie płynie swoim tempem, a ludność żyje bardzo długo – ze względu na zdrową, głównie roślinną dietę. Oczywiście w największych miastach, w których przemysł jest wysoce rozwinięty powietrze jest o wiele bardziej zanieczyszczone i nieprzyjemne w codziennym funkcjonowaniu. Zwłaszcza dla turystów, którzy nie mieli do czynienia np. ze smogiem.

Jeśli wybieramy się do Chin w okresie lipca i sierpnia, możemy liczyć na największe opady, bo właśnie wtedy na terenie kraju trwa pora deszczowa. Dzięki niej roślinność jest bardzo bogata i gleby urodzajne. Daje to pożywienie i zarobek dla milionów ludzi zamieszkujących tamte tereny.

Widget pogoda