Pogoda Chorwacja

» »

Chorwacja prognoza pogody : 12 dni

Pays Chorwacja

Pogoda ChorwacjaDzisiejsza prognoza pogody Chorwacja : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Chorwacja

Szukaj szybko miasto

Chorwacja, czytaj więcej :

Chorwacja większości z nas kojarzy się z wakacjami ze znajomymi lub z rodziną. To piękny, zróżnicowany pod względem geografii i roślinności kraj, przez który przebiegają dwie strefy – klimatu śródziemnomorskiego i umiarkowanego.

Ta pierwsza obejmuje swoim zasięgiem wybrzeże chorwackie. Między innymi dlatego jest ono tak słoneczne i gorące, a w ostateczności bardzo lubiane przez setki turystów rocznie. Roślinność, jaką możemy spotkać na wybrzeżu to rośliny lubiące tereny górzyste, wytrzymujące wysokie temperatury. Dla Polaków, którzy jadą na wakacje do Chorwacji zjawiskowym może być fakt, że na polach uprawnych znajdziemy krzewy oliwne czy granaty, które można zrywać i jeść prosto z ulicy.

Oczywiście nie jest to legalne, ale możliwe, jeśli zapytamy właściciela. To natomiast świadczy o ilości słońca, która jest niezbędna do tego, by takie roślinny mogły się rozwijać i rosnąć, a przy tym doskonale dojrzewać.

Jeśli chce się mieszkać na terenach, na których obce są temperatury ujemne, to Chorwacja jest do tego idealnym miejscem. W terenach górzystych – w głąb kraju opady i temperatury są znacznie bardziej dotkliwe. Te pierwsze sięgają nawet 3000 mm opadów, natomiast temperatury są ujemne. Opady występujące nad wybrzeżem Chorwacji są obecne głównie w miesiącach zimowych i plasują się w granicach 700-1300 mm rocznie. Zatem są to bardzo znikome ilości.

Widget pogoda