Pogoda Egipt

» »

Egipt prognoza pogody : 12 dni

Pays Egipt

Pogoda EgiptDzisiejsza prognoza pogody Egipt : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Egipt

Szukaj szybko miasto

Egipt, czytaj więcej :

Egipt większości z nas kojarzy się z pustynią, piramidami i Beduinami wędrującymi na swoich wielbłądach. Nic bardziej mylnego. To krajobraz sprzyjający takim krajobrazom. Egiptem rządzą aż 4 strefy klimatyczne. Mimo takiej różnorodności, temperatury w większości nie spadają poniżej 19 stopni Celsjusza.

Egipt to kraj wysokich temperatur. Dlatego wyjazd na wakacje w te regiony może odbyć się praktycznie w każdym, dowolnym miesiącu. Rzadko kiedy i jak już to na wybrzeżu, temperatury spadają poniżej 18 stopni. Klimat zwrotnikowy, w którym znajduje się głównie Egipt oznacza brak opadów. Roczna ilość opadów nie przekracza nawet kilkudziesięciu milimetrów. Między innymi z tego powodu największa część ludności oraz największe atrakcje turystyczne znajdują się wzdłuż Nilu oraz przy delcie tej rzeki.

Przez lata stworzono sztuczne systemy nawadniania, które pomagają rozwijać kraj pod względem rolnictwa oraz turystyki. Hotele i kurorty muszą mieć dostęp do podstaw, jakimi w rozwiniętych krajach jest woda. Z racji na gorące słońce, które przez większość czasu unosi się na niebie znacznie dłużej niż np. w Polsce, zaleca się stosowanie filtrów z kremem, które chronią nie tylko przed oparzeniami ale i przed zachorowaniem. Będąc w Egipcie powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na przyrodę – rośliny, pustynię czy ich brak, ale również na zwierzęta i ludzi, którzy tam mieszkają, a także spróbować ich tradycyjnej kuchni.

Widget pogoda