Pogoda Finlandia

» »

Finlandia prognoza pogody : 12 dni

Pays Finlandia

Pogoda FinlandiaDzisiejsza prognoza pogody Finlandia : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Finlandia

Szukaj szybko miasto

Finlandia, czytaj więcej :

Finlandia to dosyć zróżnicowany kraj pod względem różnic temperatur, jakie panują na południu i północy kraju. Południowa część Finlandii znajduje się w strefie umiarkowanego klimatu, co oznacza, że w lipcu średnia temperatura wynosi od 17 do 18 stopni, natomiast w okresie zimowym, w styczniu wahają się one od -2 do -4 stopni Celsjusza.

Wpółnocnej części Finlandii temperatury są jeszcze niższe. Dodatkowo, coś, czego nie spotkamy w Polsce to zima arktyczna, która trwa na północy Finlandii i charakteryzuje się nocą polarną(trwającą całą dobę). Natomiast latem, w północnej Finlandii trwa dwumiesięczny dzień, którzy przypada od około połowy czerwca do około połowy sierpnia..

Podobnie, jak w Norwegii, tak w Finlandii klimat jest łagodniejszy niż na Syberii czy Alasce. Tutaj można spotkać zarówno upały, jak i letnie okresy deszczowe. Wpływ pogody na życie codziennie mieszkańców oraz ich funkcjonowanie jest bardzo duży. Brak słońca wpływa na brak energii oraz na stany depresyjne. Dlatego wskazane jest wyjeżdżanie na wakacje do ciepłych krajów oraz odpowiednia dieta. Sama przyroda przez to ‘cierpi’. Czas wegetacji roślin na północy kraju trwa zaledwie 120 dni, a na południu 185. Dla porównania w Polsce okres ten trwa nawet 225 dni. Finowie mimo wszystko cieszą się z każdego dnia ciepłego, w którym można odkryć nieco ciała i chłonąć witaminę D.

Widget pogoda