Pogoda Francja

» »

Francja prognoza pogody : 12 dni

Pays Francja

Pogoda FrancjaDzisiejsza prognoza pogody Francja : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Francja

Szukaj szybko miasto

Francja, czytaj więcej :

Francja to państwo z trzech stron oblane wodą, do tego górzysto-nizinne, co sprawia, że trudno mówić o ogólnym klimacie tego państwa. Chcąc w miarę rzeczowo określić jego warunki klimatyczne, należałoby przeanalizować odrębne dla każdego jej regionu mikroklimaty, bądź skupić się na tych najbardziej charakterystycznych.

Specyficzny mikroklimat charakteryzuje północną część Francji. Jest on typowo umiarkowany, a wpływ na to ma fakt, iż od strony północnej wybrzeże oblewają wody Kanału Lamanche, natomiast od strony zachodniej wody Zatoki Biskajskiej. Od wschodu dopływa kontynentalne powietrze, co daje wypadkową składająca się na pogodę głownie deszczową, wietrzną z zimnymi latami i ciepłymi zimami. Średnia roczna temperatura na tym obszarze Francji oscyluje w granicach dziesięciu stopni Celsjusza.

Południe Francji to zupełne przeciwieństwo północy. Wybrzeże Morza Śródziemnego, obszary Prowansji i Lazurowego Wybrzeża to nie lada gratka dla amatorów upalnych pięknych wakacji oraz łagodnych zim. Panuje tam typowy klimat kontynentalny, dzięki któremu latem temperatury bardzo często przekraczają magiczne trzydzieści stopni Celsjusza i tylko sporadycznie występują burze albo gradobicia. Zimy na południowym wybrzeżu są bardzo łagodne, z opadami deszczu i średnią temperaturą dziesięciu stopni Celsjusza.

Ponieważ większość z nas wybierając się do Francji, swoje eksploracje ogranicza jedynie do jej stolicy – Paryża, warto zwrócić uwagę właśnie na klimat i pogodę tego miejsca. Okazuje się, że najlepszą porą roku na zwiedzanie stolicy Francji jest wiosna. Jest to najbardziej słoneczna i najcieplejsza pora roku, której piękno psują tylko przelotne opady deszczu.

Widget pogoda