Pogoda Grecja

» »

Grecja prognoza pogody : 12 dni

Pays Grecja

Pogoda GrecjaDzisiejsza prognoza pogody Grecja : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Grecja

Szukaj szybko miasto

Grecja, czytaj więcej :

Grecja to przepiękny kraj zajmujący południową część Półwyspu Bałkańskiego. Jednak na tym nie koniec. Grecja to również przepiękne malownicze wyspy, które co roku przyciągają setki tysięcy turystów pragnących pięknej pogody, niezapomnianych widoków, oraz przepysznego jedzenia. Grecja jest także terenem aktywnym sejsmicznie, co także podnosi jego atrakcyjność. Wiele plaż na wyspach pokrytych jest nietypowym piaskiem wulkanicznym. Śródziemnomorski Grecki klimat to przede wszystkim długie, gorące i suche lata, które wpływają na niezwykle długi sezon turystyczny. Znajdziemy tu także wilgotne i łagodne zimy. Jednak ze względu na zróżnicowane położenie kraju względem równoleżników klimat bardzo się zmienia. Raj dla miłośników letniego wypoczynku na zachodzie zamienia się w mekkę miłośników sportów zimowych, bowiem pokrywa śnieżna na górskim terenie utrzymuje się bardzo długo.

Temperatury w Grecji zależne są od jej części, jednak średnie temperatury w centrum kraju to około 8-10 stopni Celsjusza zimą, zaś latem to okolice 27-29 stopni. Na wyspach lata są jeszcze gorętsze, a zimy łagodniejsze. Właśnie, dlatego to wyspy są najbardziej oblegane przez turystów. Opady również są bardzo zróżnicowane, na niektórych obszarach sięgają 1000 mm rocznie, jednak znaczna część kraju to zaledwie 300 mm, co grozi częstymi pożarami lasów, oraz długimi okresami suszy. Grecja to prócz pięknej pogody z pewnością niezapomniane widoki, wiele osób wraca co roku do Grecji by odkrywać kolejne zakątki na nowo.

Widget pogoda