Pogoda Gwadelupa

» »

Gwadelupa prognoza pogody : 12 dni

Pays Gwadelupa

Pogoda GwadelupaDzisiejsza prognoza pogody Gwadelupa : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Gwadelupa

Szukaj szybko miasto

Gwadelupa, czytaj więcej :

Gwadelupa to część archipelagu Małych Antyli, leżących w Ameryce Środkowej, jednak należy ona do Francji. To niezwykle atrakcyjne oraz egzotyczne miejsce. To kraj rzadko odwiedzany przez turystów, bowiem jest on mało znany i takie wyprawy są bardzo drogie. Jednak mimo to jest to niezwykle przepiękne miejsce, wręcz dziewicze i mało zmienione przez człowieka, co sprawia, że jest jeszcze bardziej nietypowe. To jedna z tak zwanych rajskich wysp z pustymi, piaszczystymi plażami i nieskazitelnie przejrzystą wodą. Leży ona w klimacie podrównikowego wilgotnego, co sprawia, że na wyspie panują dwie pory – sucha i deszczowa. Liczne opady tworzą tam pasaty, czyli wiatry występujące na otwartych wodach. Mimo to roczna wartość opadów nie przekracza 1800 mm. Spowodowane to jest faktem, że opady są rozłożone nierównomiernie w ciągu całego roku, a pora deszczowa przypada na okres pomiędzy czerwcem, a październikiem. W okresie zimowym, co najmniej jeden miesiąc należy do takich, w których nie występują opady. To bardzo zróżnicowany pogodowo teren, a miesiące letnie i jesienne często nawiedzane są przez liczne huragany, które sieją spustoszenie.

Temperatury na Gwadelupie należą do jednych z wyższych, bowiem w miesiącach zimowych średnia temperatura powietrza sięga 25 stopni Celsjusza, a w letnich średnia temperatura dobowa to 29 stopni Celsjusza. Zaś w ciągu doby te różnice temperatur to zaledwie 3-5 stopni. Gwadelupa to dziewiczy raj na szczęście nieprzekształcony przez człowieka w ekskluzywny kurort.

Widget pogoda