Pogoda Hiszpania

» »

Hiszpania prognoza pogody : 12 dni

Pays Hiszpania

Pogoda HiszpaniaDzisiejsza prognoza pogody Hiszpania : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Hiszpania

Szukaj szybko miasto

Hiszpania, czytaj więcej :

Z pozoru Hiszpania może przypominać wielu Portugalie. W wielu przypadkach są to państwa podobne do siebie pod względem pogody, jednak ze względu położenia geograficznego jest wiele cech, które dzieli te kraje. Hiszpania ze względu na gorące lata i piękne tereny, które sprzyjają relaksowi, jest chętnie wybierana, jako docelowe miejsce wakacji Europejczyków – głównie Niemców, Francuzów i Anglików.

Klimat Hiszpanii jest dosyć mocno zróżnicowany. Z racji tego, że część terenu otaczają góry, do wnętrza kraju nie docierają wilgotne masy powietrza, co sprawia, że w sporej części kraju jest dosyć sucho. Odchylenia temperatur są w związku z tym bardzo duże. Przykładowo średnia temperatura powietrza w okolicach stycznia wynosiła 12 stopni Celsjusza, a w lipcu aż 25 stopni Celsjusza. Jednak wartości średnich temperatur różnią się ze względu na szerokość geograficzną i miejsce pomiarów.

Jadąc na południe Hiszpanii natrafiamy na cieplejszy, wręcz gorący klimat. Dlatego jeżeli chcemy jechać tam na wakacje, warto pomyśleć o odwiedzeniu południowych kurortów. Takich jak: Walencja, Malaga, czy wyspy – Minorka lub Majorka. Wysokie temperatury sprzyjają egzotycznej roślinności, która ze względu na temperatury nie występuje w Polsce. Będąc w Hiszpanii nie należy zapomnieć nie tylko o zdrowotnym działaniu słońca, ale i o bogatej kulturze i historii hiszpańskich miast, a także spróbować regionalnych dań czy win.

Widget pogoda