Pogoda Holandia

» »

Holandia prognoza pogody : 12 dni

Pays Holandia

Pogoda HolandiaDzisiejsza prognoza pogody Holandia : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Holandia

Szukaj szybko miasto

Holandia, czytaj więcej :

Holandia – jedno z najbarwniejszych miast zachodniej Europy. Mieni się kolorami milionów gatunków hodowanych tam tulipanów, czerwienią latarni najbardziej znanej z prostytucji dzielnicy w Europie, narkotycznymi wizjami miłośników marihuany oraz wielobarwnymi rowerami, które przemierzają tamtejsze ulice. Jako państwo europejskie, z dwóch stron otoczone wodami Morza Północnego wykazuje cechy charakterystyczne dla klimatu morskiego, umiarkowanego a przy okazji – ciepłego. Roczna amplituda temperatur odnotowywanych na terytorium Holandii jest niewielka i wynosi maksymalnie dwadzieścia stopni (tyle właśnie pokazują tam termometry latem). Holenderskie zimy należą do jednych z najłagodniejszych na Starym Kontynencie. Śnieg pada tam bardzo rzadko, a jeśli już występuje, to w głębi kontynentu. Bliżej morza średnia temperatura stycznia utrzymujące się powyżej zera uniemożliwia jego opady.

Holandia jest stosunkowo suchym krajem. Średnia roczna opadów nie przekracza 750mm/m2. Z pewnością jednak tym, co dokucza Holendrom najbardziej, to niemal wiecznie utrzymujące się tam mgły.

Po co warto wybrać się do Holandii? Po to, aby podziwiać olbrzymie pola usiane wiatrakami, by zobaczyć jak wygląda monarchia w nieco innym wydaniu niż brytyjskie, aby posmakować podobno najlepszego holenderskiego sera a w końcu po to, by przekonać się na własnej skórze jacy naprawdę są mieszkańcy określanego najbardziej wyzwolonym państwem z krajów konserwatywnego Starego Kontynentu. Państwa, które otwarcie i oficjalnie popiera związki homoseksualne, narkotyki, eutanazję i aborcję.

Widget pogoda