Pogoda Indie

» »

Indie prognoza pogody : 12 dni

Pays Indie

Pogoda IndieDzisiejsza prognoza pogody Indie : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Indie

Szukaj szybko miasto

Indie, czytaj więcej :

Piękne i potężne Indie, które są położone w południowej Azji, mają zmienny i różnorodny klimat, więc warto wiedzieć kiedy najlepiej wybrać się na wakacje, do tego kolorowego kraju. Zaczynając od północnej części, znajdują się tam najbardziej popularne góry na świecie, Himalaje i Karakorum, przyciągające rzesze miłośników wysokich wspinaczek. Zależenie od położenia stoków, można spotkać mocne monsuny, śniegi, obfite deszcze, lub suchy klimat.

Otoczone przez Chiny, Nepal, czy Pakistan, przyciągają wiele turystów, lecz największą zaletą jest szeroki dostęp do mórz, które znacznie wpływają na całokształt klimatu w kraju. Indie skupiają w sobie kilka różnych klimatów naraz. Bywają one czasami nieprzewidywalne i niebezpieczne, szczególnie w okresach wiosenno-letnich. Właśnie w tym czasie, temperatura staje się nieznośna dla obcokrajowców, nieprzyzwyczajonych do takiej pogody, a z końcem maja, można oczekiwać monsunów z bardzo obfitymi deszczami.

Dodatkowo w maju, czerwcu i wrześniu, zdarzają się groźne cklony, odstraszające potencjalnych turystów. Wystarczy niewielki deszcz, aby zalać główne ulice przejazdowe, ponieważ system kanalizacji i odprowadzania wody, często zapchane są śmieciami, co skutkuje, że nawet centralne części miast, stoją w korkach. Dlatego radzimy wybrać okresy jesienno-zimowe, ponieważ woda nigdy nie spada poniżej 25 stopni, zima trwa tylko dwa miesiące ( styczeń-luty ), a temperatury są znośne, miejscami przekraczające 20 stopni. W tych dla nas mroźnych miesiącach, pada głównie w zachodnich Himalajach.

Widget pogoda