Pogoda Irlandia

» »

Irlandia prognoza pogody : 12 dni

Pays Irlandia

Pogoda IrlandiaDzisiejsza prognoza pogody Irlandia : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Irlandia

Szukaj szybko miasto

Irlandia, czytaj więcej :

Nieduże państwo wyspiarskie – Irlandia, jest pięknym krajem o różnorodnych krajobrazach. Otoczone ze wszystkich stron Morzem Irlandzkim oraz Oceanem Atlantyckim. Znana jako „Szmaragdowa Wyspa” dzięki wspaniałym połaciom zieleni, traw, wrzosowisk, które stworzyły magiczną atmosferę przyrodniczą. Dodatkowo, każdy kto usłyszy słowo Irlandia, skojarzy ją sobie z zieloną koniczynką, lub z nowoczesną stolicą – Dublinem.

Naukowo, klimat w Irlandii nazwiemy umiarkowanym morskim wilgotnym, który jest przyjazny dla mieszkańców i łagodny do codziennego życia, lecz podobno szanse na ujrzenie słońca są niewielkie ( największe w maju i czerwcu ). Irlandczycy mogą zawdzięczać pogodę, dzięki częstym wiatrom południowo-zachodnim oraz wpływowi prądu północno-atlantyckiego. W obrębie całej wyspy, klimat nie jest mocno różnicowany, ponieważ w okresach zimowych temperatury wahają się między 4 a 7°C, a natomiast w lipcu i sierpniu, podnoszą się tylko do maks 16 °C.

Pomimo to, deszczowe dni zdarzają się tu do 250 razy, więc osoby nie tolerujące wilgoci, nie powinny rozważać przyjazdu na stałe. Wilgotne wiatry, docierają do każdego zakątka wyspy, jednak wschodnia część państwa, nadal jest bardziej sucha niż pozostałe. Obszary południowo-zachodnie są tak łagodne, że powstały warunki do uprawiania roślin śródziemnomorskich, co pozytywnie wpływa na gospodarkę kraju. Wilgotny klimat możemy także przypisać do bardzo dobrze rozwiniętej sieci rzecznej oraz gęstej sieci rozmaitych jezior, wpływających na całokształt klimatu Irlandii.

Widget pogoda