Pogoda Izrael

» »

Izrael prognoza pogody : 12 dni

Pays Izrael

Pogoda IzraelDzisiejsza prognoza pogody Izrael : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Izrael

Szukaj szybko miasto

Izrael, czytaj więcej :

Izrael – wspaniały kraj, znajdujący się w części Azji Zachodniej, we wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Całoroczny cel turystów, ze względu na piękną pogodę oraz cudowne widoki, które można zobaczyć na terenie całego państwa. Dodatkowo, otoczony wieloma innymi krajami, powodującymi często konflikty polityczne i religijne.

Podzielony jest na 7 dystryktów oraz Strefę Gazy, które są rozciągnięte po różnych zakątkach kraju, a różnorodny klimat sprawia, że w trakcie 30 minutowej przejażdżki, można odwiedzić, kilka rodzajów stref klimatycznych. To wielkie zróżnicowanie, pozwala na to, aby jednego dnia jeździć na nartach, natomiast pod wieczór kapać się w ciepłych wodach Morza Martwego. Na bardzo małej przestrzeni państwa, spotkamy aż 4 strefy, od śródziemnomorskiej, po saharyjską. Przykładowo, wypoczynek nad Morzem Śródziemnym, najlepiej zacząć w kwietniu, a zakończyć w listopadzie, ponieważ wtedy temperatury przekraczają 25 ºC.

Zimy są tutaj łagodne, co jest typowe dla tego klimatu. Na większym obszarze Izraelu, panuje śródziemnomorski, który posiada tylko dwie pory roku: deszczową i chłodną zimę oraz upalne i suche lato. Klimat umiarkowany znajdziemy przeważnie w paśmie gór centralnych, charakteryzujący się ciepłą wiosną i suchym latem, a także wilgotną jesienią. Sahara znacznie wpływa na stan pogody kraju, dlatego też południowa część położona jest w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, który ma bardzo małe opady i bardzo wysokie temperatury. W zależności od położenia nad poziomem morza oraz odległości od mórz, występują różnorodne wahania temperatur na całym obszarze.

Widget pogoda