Pogoda Japonia

» »

Japonia prognoza pogody : 12 dni

Pays Japonia

Pogoda JaponiaDzisiejsza prognoza pogody Japonia : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Japonia

Szukaj szybko miasto

Japonia, czytaj więcej :

Japonia, jest to bardzo rozwinięty kraj, w którym mieszkańcy żyją na wysokim poziomie. Nowoczesne budynki, różnorodny styl życia i ciekawe miejsca, przyciągają rocznie tysiące turystów z całego świata.

Klimat jest tutaj bardzo różnicowany, a kraj leży w strefie silnej aktywności wulkanicznej i sejsmicznej, co powoduje czasami, bardzo katastrofalne skutki. Znajduje się na zachodnim obrzeżu Oceanu Spokojnego i panują tu trzy strefy klimatyczne: umiarkowana ciepła, podzwrotnikowa i zwrotnikowa. W Japonii są cztery pory roku, które są różne, w zależności od położenia danego obszaru kraju. Jednym z głównych czynników kształtujących pogodę jest monsunowa cyrkulacja powietrza, przynosząca za sobą monsuny, docierające z Korei, Indii oraz Chin. W północnych częściach kraju, temperatura latem dochodzi do 20°C, z kolei zimy panują tutaj nieprzyjazne, ponieważ sprowadzają duże mrozy (do ok. -40°C ) oraz obfite śnieżyce.

Japonia na południu jest łagodniejsza, gdzie w lecie oraz zimie, panują wyższe temperatury. Przyglądając się poszczególnym regionom państwa i ich pór roku, zauważymy, że zima od strony Pacyfiku jest spokojna i występuje tu dużo słonecznych dni. Natomiast na wyspie Hokkaido, panują srogie i nieprzyjemne zimy, a na pasmach górskich znajduje się spora ilość śniegu, sprzyjająca uprawianiu sportów. Jednak najpiękniejszymi i najbardziej ciekawymi porami roku, są wiosna i jesień, które obfitują w kwitnące wiśnie na różowo oraz czerwone barwy potężnych klonów. Niestety ciepłą jesień zakłócają monsuny, które w połowie września sprowadzają na mieszkańców wielkie ulewy i intensywne burze.

Widget pogoda