Pogoda Kanada

» »

Kanada prognoza pogody : 12 dni

Pays Kanada

Pogoda KanadaDzisiejsza prognoza pogody Kanada : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Kanada

Szukaj szybko miasto

Kanada, czytaj więcej :

Kanada, jest drugim co do wielkości krajem pod względem powierzchni i znajduje się na północnoamerykańskim kontynencie. Otoczona ze wszystkich stron trzema oceanami: Arktycznym (północ), Spokojnym (zachód) i Atlantyckim (wschód) i zajmuje aż ok. 10mln km2 oraz znajduje się w 6 strefach czasowych. Tak ogromny obszar terenów sprawia, że znajdują się na niej bardzo różnicowane warunki pogodowe oraz różne gatunki roślin i zwierząt.

Kraj leży w trzech strefach klimatycznych, gdzie znaczna część znajduje się w klimacie umiarkowanym, natomiast północne regiony to strefa klimatu subpolarnego, a polarny klimat znajduje się na fragmentach lądowych (północnych) Kanady oraz w całości zajmuje Archipelag Arktyczny. Zróżnicowana Kanada, posiada bardzo kontrastujące ze sobą obszary, charakteryzujące się gęstymi lasami, po płaskie tereny rolnicze, aż po wysokie tereny górskie, a także skromne wioski i rozbudowane metropolie.

Cały klimat w kraju, zależy od mas powietrza i ukształtowania terenu, dlatego też południkowe ułożenie pasm górskich powoduje, że zimy są bardzo surowe, a chłodne powietrze dociera nawet do południowych stanów USA. Znaczna część większych miast Kanady, położona jest w dolnych częściach kraju, gdzie klimat podobny jest do klimatu centralno-północnej Europy. Podsumowując całość ogromnego obszaru, to im bliżej wybrzeży oraz oceanów i wód śródlądowych, tym klimat staje się bardziej morski, co za tym idzie – spora suma opadów i mniejsze różnice temperatur. Środkowe regiony Kanady leżą w klimacie, który charakteryzuje bardzo niskimi temperaturami, lecz w lato temperatury są dostatecznie wysokie, a dni są ładne i słoneczne.

Widget pogoda