Pogoda La Réunion

» »

La Réunion prognoza pogody : 12 dni

Pays La Réunion

Pogoda La RéunionDzisiejsza prognoza pogody La Réunion : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : La Réunion

Szukaj szybko miasto

La Réunion, czytaj więcej :

La Reunion to prawdziwy raj dla wszystkich znudzonych ciągle niepewnym klimatem umiarkowanym, który każe doświadczać ekstremalnych zmian temperatur, zjawisk atmosferycznych pod postacią burz, gradobić i intensywnych deszczy. La Reunion to raj, w którym zima oznacza niewzruszone 22 stopnie Celsjusza, które wyznaczają absolutnie minimum (średnia roczna temperatura na tej wyspie to około 25 stopni Celsjusza), brak jakichkolwiek opadów a przede wszystkim niewzruszone z niebieskiego piedestału słońce. Pora letnia na tej wyspie to pora deszczowa. Klimat ze zwrotnikowego zmienia się bardziej w tropikalny. Największe opady odnotowywane są we wschodnich rejonach wyspy i często przekraczają 4000mm/m2 w ciągu roku, w ekstremalnych przypadkach sięgając nawet 6000mm/m2.

Poza tym klimat Reunion jest wymarzony dla tych, którzy lubią górskie wycieczki oraz chcą zakosztować spaceru po wulkanach. Wysoko w górach temperatura nie spada poniżej dwudziestu stopni Celsjusza.

Charakterystycznymi zjawiskami dla klimatu tej niewielkiej francuskiej wyspy położonej na Oceanie Indyjskim jest to występowanie pasatów - wiatrów charakterystycznych dla klimatu zwrotnikowego, które zawsze zwiastują deszcz oraz spadek temperatury oraz cyklonów tropikalnych - gorących wiatrów siejących spore spustoszenie. Zjawiska te występują na ogół wyłącznie w czasie trwania pory wilgotnej, czyli od września do maja. Turyści planujący wycieczkę w te tropikalne zakamarki ziemskiego globu, mający świadomość kiedy najbezpieczniej jest zwiedzać Reunion, powinni nie doświadczyć tych wszystkich przykrych i niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych.

Widget pogoda