Pogoda Luksemburg

» »

Luksemburg prognoza pogody : 12 dni

Pays Luksemburg

Pogoda LuksemburgDzisiejsza prognoza pogody Luksemburg : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Luksemburg

Szukaj szybko miasto

Luksemburg, czytaj więcej :

Księstwo Luksemburga, jedno z najmniejszych państw Świata i Europy. Bez dostępu do morza. Ze wszystkich stron otoczone innymi państwami o budowie raczej wyżynnej, plasującej się na poziomie około 300 metrów nad poziomem morza. Klimat panujący w tym kraju klasyfikowany jest jako umiarkowany wilgotny, gdyż swój wpływ wilgotne masy powietrza polarnomorskiego. Oznacza to, że średnie roczne amplitudy temperatury są niewielkie a przebieg zim bardzo łagodny. W związku z bliskością Oceanu Atlantyckiego w Luksemburgu prawie nie wiedzą jak wygląda śnieg, opady deszczu także nie należą do najwyższych i rocznie sięgają średnio 900mm/m2.

Łagodna zima oznacza także mało upalne lato. Na ogół temperatury przekraczają wtedy 17 stopni Celsjusza, ale nie osiągają ekstremalnych wartości. Jest raczej przyjemnie, lekko wietrznie ale nigdy upalnie. W górach temperatury w okresie letnim oscylują w granicach 2 stopni Celsjusza powyżej zera.

Jak więc widać pogoda w Luksemburgu może nie sprzyja opalaniu się i każdy Polak zapewne narzekałby na małą ilość słońca i deszcz, za to kraj ten może poszczycić się innymi osiągnięciami, na przykład tym, że jest jednym z najbogatszych państw świata. Być może to właśnie klimat sprzyja pracy i mieszkańcy jednego z najmniejszych państw świata, w związku z nim, bardziej wolą spędzać czas w biurze niż w domu. Jakkolwiek by to jednak wyglądało, i tak warto wybrać się do tego księstwa i zobaczyć na własne oczy jak wyglądają bogaci ludzie, jak żyją, jak się zachowują i co mają ciekawego do zaoferowania swoim turystom.

Widget pogoda