Pogoda Madagaskar

» »

Madagaskar prognoza pogody : 12 dni

Pays Madagaskar

Pogoda MadagaskarDzisiejsza prognoza pogody Madagaskar : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Madagaskar

Szukaj szybko miasto

Madagaskar, czytaj więcej :

Większości z nas na twarzy pojawia się uśmiech, gdy mówimy Madagaskar. Nie bez powodu. W końcu z Madagaskaru pochodzili słynni bohaterowie animowanej bajki. Nie były one wymyślone, bo Madagaskar to wyspa o bardzo bogatej roślinności i florze. Wszystko to zawdzięcza temu, że wyspa rozciąga się na bardzo dużym, południkowym obszarze i jednocześnie jej kształt przyczynia się do występowania wysokiej różnorodności.

Wiatry i masy powietrza, jakie oplatają wyspę przyczyniają się do powstania dwóch, bardzo wyraźnych pór roku – pory suchej oraz pory deszczowej. Zatem można śmiało powiedzieć, że na Madagaskarze występują tylko dwie pory roku – lato i zima. Mimo wysokich temperatur, sięgających nawet 46 stopni Celsjusza, na wyspie występują opady. Ich ilość jest uzależniona od miejsca, w którym się znajdujemy. Różnice w ilości mieszczą się w przedziale od 400 do 3000 mm.

Madagaskar to nietypowe miejsce na spędzenie wakacji czy odbycie wyprawy. Zwykle podróż tam jest bardzo droga i mogą pozwolić sobie na nią głównie bogaci ludzie lub naukowcy, którzy jadą z wyprawą naukową. Mimo wszystko warto odwiedzić tę wyjątkową wyspę i zobaczyć na własne oczy najwspanialsze cuda przyrody – egzotyczną i oryginalną faunę i florę.

Widget pogoda