Pogoda Majotta

» »

Majotta prognoza pogody : 12 dni

Pays Majotta

Pogoda MajottaDzisiejsza prognoza pogody Majotta : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Majotta

Szukaj szybko miasto

Majotta, czytaj więcej :

Chcesz rozkoszować się widokiem jednych z najpiękniejszych i największych raf koralowych na Świecie? Chciałbyś zakosztować iście tropikalnego klimatu a przy okazji znaleźć się na najstarszej wyspie pochodzenia wulkanicznego należącej do Archipelagu Komorów, rozsianego na Oceanie Indyjskim, a przy tym wszystkim poczuć się jak w Europie? Jeśli na te wszystkie pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy że jesteś gotowy na wakacje na Majotcie. Majotta, to jedyna wyspa należąca do Francji w tym właśnie regionie świata, co oznacza, że jadąc tam będziesz mógł z powodzeniem dogadać się w języku francuskim.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej klimatowi tej tropikalnej wyspy. Średnia roczna temperatura plasuje się w przedziale od 24 do 27 stopni Celsjusza. Ekstremalne wartości najwyższe, nie przekraczają raczej nigdy 32 stopni Celsjusza. Dobowa amplituda nie przekracza 10 stopni Celsjusza, co oznacza, że w tym miejscu nawet nocą nie odpoczniemy od upału. Niestety minusem dla Europejczyka przyzwyczajonego do klimatu umiarkowanego, nie do wytrzymania może okazać się dokuczająca, równikowa wilgotność powietrza.

Aklimatyzacja może potrwać nawet kilka dni, może zdarzyć się także tak, że organizm nie pozbędzie się męczącego uczucia ciężkiego oddechu przez cały wyjazd. Wysoką wilgotność powietrza powodują intensywne opady deszczu. Średnia roczna ich suma na metr kwadratowy przekracza nawet 1500mm. Jak to w klimacie podrównikowym, na Majotcie mamy dwie pory roku – suchą i deszczową. W trakcie suchej, bardzo częstym zjawiskiem jest susza.

Widget pogoda