Pogoda Malediwy

» »

Malediwy prognoza pogody : 12 dni

Pays Malediwy

Pogoda MalediwyDzisiejsza prognoza pogody Malediwy : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Malediwy

Szukaj szybko miasto

Malediwy, czytaj więcej :

Malediwy to baśniowy archipelag wysp oraz państwo wyspiarskie. Ta piękna kraina usytuowana jest na Oceanie Indyjskim. To fascynujące miejsce dla miłośników egzotycznej fauny i flory. Amatorzy nurkowania pokochają czyste, ciepłe (temperatura wody wynosi średnio 28 °C) wody Malediwów. Urokliwe wyspy są tak niewielkie, iż można obejść je całe pieszo, co stwarza unikalny i zaciszny klimat, który tak kochają turyści, szukający spokoju i relaksu.

Malediwy charakteryzują się klimatem równikowym wybitnie wilgotnym. Wiąże się to z bardzo wysokimi temperaturami, które utrzymują się przez cały rok. Inną cechą tego klimatu jest bardzo wysoka częstotliwość opadów (monsuny). Okresem, w którym możemy się cieszyć największą ilością słońca i najprzyjemniejszą pogodą jest pora suszy, która przypada na okres między grudniem a kwietniem. Właśnie wtedy Malediwy są najbardziej zaludnione przez turystów, gdyż jest to idealny czas wypoczynkowy. Wyspiarska pogoda jest idealna zarówno dla miłośników leniwych wczasów „pod parasolem”, którzy uwielbiają grzać się w promieniach równikowego słońca, a ich głównym celem jest odpoczynek, jak i dla amatorów sportów wodnych, które cieszą się ogromną popularnością. Jednak Ci, którzy lubią swój czas spędzać na wodzie (żeglując czy serfując), powinni wybrać się na Malediwy o okresie monsunu południowo-zachodniego, gdy wiatr jest silniejszy. Niestety trzeba się wtedy również liczyć z dużymi opadami.

Średnia roczna temperatura powietrza wynosi na Malediwach 27 °C, a ilość rocznych opadów ok. 2130 mm.

Widget pogoda