Pogoda Maroko

» »

Maroko prognoza pogody : 12 dni

Pays Maroko

Pogoda MarokoDzisiejsza prognoza pogody Maroko : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Maroko

Szukaj szybko miasto

Maroko, czytaj więcej :

Maroko to jedno z mniejszych afrykańskich państw, które słynie nie tylko z tego, że na jego terenie rękodzieło i lokalne wytwórstwo m.in. tkanin czy naczyń i ozdób, ale między innymi z tego, że jest to kraj gorący, kolorowy i idealny na wakacje we dwoje czy nawet rodziną. Maroko z racji swojego położenia, na wybrzeżu ma bardzo podobny klimat, do położonej w Europie, nieopodal Hiszpanii. Na terenach nadmorskich występują opady w ilości od 450 do 600 mm, natomiast w głębi kraju opady te są znikome od 100 do 60 mm.

W wysokich pasmach górskich opady są nieco wyższe, jednak turyści ich nie odczuwają. Przez większą część w roku w Maroko można cieszyć się słońcem. Na terenach pustynnych najwyższe temperatury w okresie letnim mierzą nawet 50 stopni Celsjusza, a średnia temperatura z tych miejsc to ok 30-34 stopnie. Wszystko zależy jednak od naszego położenia.

Maroko to idealny kraj na podróż, która pokaże nam jak wygląda życie w krajach Afrykańskich. Jeśli już się tam znajdziemy, to warto zdecydować się na spróbowanie lokalnych przysmaków – chociażby krewetek. Są one stosunkowo tanie, ponieważ miejscowi mają dostęp do owoców morza, i mają niepowtarzalny smak. Jeśli lubimy słońce, które grzeje na nas przez większość dnia, to Maroko będzie dla nas idealnym miejscem na urlop. Miejscowi oferują turystom co raz więcej atrakcji, w tym i wypady na pustynne rajdy czy wycieczki.

Widget pogoda