Pogoda Martynika

» »

Martynika prognoza pogody : 12 dni

Pays Martynika

Pogoda MartynikaDzisiejsza prognoza pogody Martynika : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Martynika

Szukaj szybko miasto

Martynika, czytaj więcej :

Martynika to wyspa, która nie bez kozery zyskała sobie miano wyspy wiecznego słońca. Średnia temperatura w ciągu roku oscyluje na poziomie wspaniałych i idealnych 26 stopni Celsjusza a słońce świeci niemal nieprzerwanie, no chyba że na horyzoncie pojawią się na kilka chwil deszczowe chmury, co jednak nie ma prawa wydarzyć w tak zwanej porze suchej, czyli przez bite cztery miesiące w roku, kiedy to na wyspie panuje… zima. Średnia roczna izohieta sięga 1250mm/m2 na wybrzeżu a jej wartość wzrasta wraz z przesuwaniem się w głąb wyspy, gdzie osiąga wartość około 5000mm/m2, a więc bardzo dużo.

Po co warto pojechać na Martynikę? Z całą pewnością po odpoczynek. Ta wyspa zaliczana jest do archipelagu Wysp Karaibskich, a dokładnie do Małych Antyli. W świetle polityki jest własnością zamorską Francji, nic więc dziwnego, że jej językiem urzędowym jest właśnie język francuski. Ciekawostką jest, że na dowód europejskiej przynależności wyspy, zasadzono na niej kilkanaście gatunków drzew charakterystycznych dla Starego Kontynentu. Drzewa przyjęły się i dziś stanowią nie lada atrakcję wyłaniając się wśród charakterystycznych palm oraz drzew tropikalnych.

Sama wyspa jest pochodzenia wulkanicznego i stanowi w stu procentach wyżynę na której znajdują się wulkany – zarówno te aktywne jak i te nieaktywne. Najbardziej znanym z tych aktywnych jest Montagne Pelee, którego ostatnia najpotężniejsza erupcja miała miejsce w 1929 roku. Katastrofą zostało dotknięte jedno z miast- Saint-Piere. Zginęło wówczas ponad trzydzieści tysięcy osób. Dziś daje on o sobie od czasu do czasu znać, ale nic nie zapowiada tak wielkiego nieszczęścia, więc spokojnie można wybrać się na Martynikę i zakosztować raju na Ziemi.

Widget pogoda