Pogoda Mauritius

» »

Mauritius prognoza pogody : 12 dni

Pays Mauritius

Pogoda MauritiusDzisiejsza prognoza pogody Mauritius : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Mauritius

Szukaj szybko miasto

Mauritius, czytaj więcej :

Mauritius to wyspa marzenie dla wielu z nas, często kojarzona z miejscem wakacji, przeznaczonym wyłącznie dla tych najbogatszych. Co takiego szczególnego i zachwycającego jest na Mauritiusie i czy naprawdę nie ma na Ziemi równie pięknego i egzotycznego miejsca, co on? Przyjrzyjmy się temu z bliska. Mauritius wraz z Reunionem należy do archipelagu wysp Maskarenów. Powstały one miliony lat temu na skutek erupcji wulkanów znajdujących się poniżej powierzchni wody. Zlokalizowany jest w odległości około 900 kilometrów od Madagaskaru i można dostać się tam samolotem lub statkiem.

Roślinność Mauritiusu jest charakterystyczną roślinnością tropikalną, przystosowaną do wysokich temperatur i wysokiej wilgotności powietrza. Jest tam zielono, skaliście i górzyście – jak przystało na wyspę pochodzenia wulkanicznego. Nie brakuje jednak przepięknych plaż z gorącym piaskiem, krystalicznie czystą wodą w kolorze lazurowym o temperaturze utrzymującej się przez cały rok na poziomie 22 – 24 stopni Celsjusza. Opady na wyspie, w przeciwieństwie do wysp o klimacie równikowym wilgotnym utrzymują się przez cały rok. Szczególnie ekstremalne zjawiska atmosferyczne, takie jak cyklony i ulewy możliwe są przez trzy miesiące w roku – od stycznia do marca.

Wtedy też nie warto planować tam urlopu. Co do średniej wysokości temperatury, to ta przez rok utrzymuje się na stałym poziomie od 24 do 28 stopni Celsjusza. Nie jest więc ani za gorąco, ani za zimno. Z powodzeniem klimat jest tam przyjazny Europejczykom, którzy mogą przeżyć na tej wyspie wymarzone wakacje.

Widget pogoda