Pogoda Meksyk

» »

Meksyk prognoza pogody : 12 dni

Pays Meksyk

Pogoda MeksykDzisiejsza prognoza pogody Meksyk : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Meksyk

Szukaj szybko miasto

Meksyk, czytaj więcej :

Meksyk to jedno z najpopularniejszych celów turystycznych na świecie. To fascynujący i zróżnicowany kraj – kraj kontrastów. Nowoczesność i postęp i milionowe miasta stykają się surowym, tradycyjnym stylem życia mieszkańców małych wiosek. Dychotomia ta kusi i wabi turystów, którzy chcą na własne oczy poznać magię Meksyku. Kraj ten ma wiele do zaoferowania – zachwyca kolorytem zarówno geograficznym, jak i kulturowym. Jeśli chodzi o jego położenie geograficzne, to łączy się on na północy ze Stanami Zjednoczonymi oraz na zachodzie i południu z Oceanem Spokojnym. Wschodnią granicę dzieli z Zatoką Meksykańską i słynnym Morzem Karaibskim. Południowa część kraju styka się z Gwatemalą i Belize.

Trudno jednoznacznie określić klimat Meksyku, gdyż ze względu na ogromną powierzchnię jest on bardzo zróżnicowany i niejednolity. Na północ od Zwrotnika Raka występuje klimat zwrotnikowy kontynentalny. Z kolei na południu mamy do czynienia z kilkoma odmianami klimatów okołorównikowych: podrównikowy suchy (południowa część Sierra Madre Wschodniej), podrównikowy wilgotny (Kordyliera Wulkaniczna, Jukatan) i równikowy wybitnie wilgotny (Chiapas).

W północnej części kraju dominują pustynie i półpustynie, łączy się to nierozerwalnie z niewielką (wręcz niewystarczającą) ilością opadów. W zasadzie jedyny okres, który należy omijać, to okres huraganów (obejmuje on zarówno wschodnie, jak i zachodnie wybrzeże), czyli wrzesień, październik i początek listopada. Poza tymi miesiącami reszta roku charakteryzuje się wysokimi temperaturami oraz korzystną pogodą, która wabi tysiące turystów.

Widget pogoda