Pogoda Niemcy

» »

Niemcy prognoza pogody : 12 dni

Pays Niemcy

Pogoda NiemcyDzisiejsza prognoza pogody Niemcy : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Niemcy

Szukaj szybko miasto

Niemcy, czytaj więcej :

Zachodni sąsiedzi Polski – Niemcy, to kraj położony w podobnej strefie klimatycznej co my. Ogólnie panujący tam klimat oceniany jest jako umiarkowany chłodny, co oznacza, że średnia roczna temperatura plasuje się na poziomie dziewięciu stopni Celsjusza. Oczywiście mówiąc o klimacie Niemiec należy mieć na uwadze zróżnicowanie terenu pod względem wysokości nad poziomem morza.

Podobnie jak Polska, Niemcy mają dostęp do Morza Bałtyckiego oraz dodatkowo – do Morza Północnego na północy. Góry to charakterystyczne krajobrazy w części południowej i wschodniej, z najwyższymi szczytami alpejskimi w południowo-wschodniej części kraju. W Niemczech, nad morzem, przez cały rok należy spodziewać się opadów deszczu, co związane jest z panującym w tej strefie klimatem oceanicznym. Wschód Niemiec to najbardziej stabilna i najsuchsza strefa klimatyczna. Wykazuje wiele cech charakterystycznych dla klimatu kontynentalnego, a najbardziej charakterystyczne z nich to mroźne i śnieżne zimy oraz upalne, słoneczne i suche lata z temperaturą sięgającą powyżej trzydziestu stopni Celsjusza.

Pod względem opadów, klimat Niemiec jest bardzo zbliżony do Polski. Izohiety wskazują najmniej opadów na krańcach zachodnich (600 mm/m2 rocznie)z tendencją rosnącą przesuwającą się w głąb kraju w kierunku wschodnim (800mm/m2 -1000 mm/m2 w ciągu roku). Największe opady w ciągu roku odnotowywane są w rejonach wysokogórskich, w Alpach sięgają 2000mm/m2 rocznie. Wpływ na to mają intensywne opady śniegu w okresie zimowym, które tworzą grube warstwy zalegające w kotlinach górskich średnio do maja.

Widget pogoda