Pogoda Norwegia

» »

Norwegia prognoza pogody : 12 dni

Pays Norwegia

Pogoda NorwegiaDzisiejsza prognoza pogody Norwegia : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Norwegia

Szukaj szybko miasto

Norwegia, czytaj więcej :

Mimo tego, że Norwegia posiada taką samą szerokość, co takie regiony jak Alaska, Syberia czy chociażby Grenlandia, to jej klimat znacznie odbiega od tej charakterystyki. Panuje tu łagodniejszy klimat.

Lato w Norwegii jest dosyć ciepłe – temperatury wahają się od 25 do 30 stopni Celsjusza. Wilgoć jest optymalna i nie powoduje dyskomfortu. Temperatura wód morskich w okresie letnich miesięcy sięga nawet do 18 stopni. Więc tak jak w Polsce ludzie korzystają z kąpieli w morzu, co jest doskonałą rozrywką i formą spędzenia czasu. Trzeba przyznać, że kąpiel w Norwegii nie jest tym samym, co kąpiel nad Morzem Bałtyckim w Polsce – tam występuje nieco inna roślinność i te dwa miejsca różnią się chociażby krajobrazem.

Jeśli zależy Ci na spędzeniu cieplejszego lata w Norwegii powinieneś zameldować się na południowym wybrzeżu – np. w Oslo lub po wschodniej stronie gór Rondane. To tam pogoda jest łagodniejsza i nie odnotowuje się tam wysokich wahań. Nietypowym i wyjątkowym zjawiskiem przyrodniczym są tak zwane białe noce, które można zaobserwować w okolicach Koła Podbiegunowego – co jest obowiązkową podróżą, jeśli mamy ku temu okazję.

Zimą Norwegia jest bardziej wymagająca i dosyć chłodna, ale znośna. Wtedy Norwegia zmienia się w krainę śniegu z najpiękniejszych baśni. W północnej i wschodniej części kraju wówczas temperatury sięgają aż -40 stopni Celsjusza lub więcej. Towarzyszą temu bardzo często duże wichury i zachmurzenie. Norwegia to piękny kraj, który warto odwiedzić, jednak należy wówczas pamiętać o poszanowaniu rygorystycznego, norweskiego prawa.

Widget pogoda