Pogoda Nowa Kaledonia

» »

Nowa Kaledonia prognoza pogody : 12 dni

Pays Nowa Kaledonia

Pogoda Nowa KaledoniaDzisiejsza prognoza pogody Nowa Kaledonia : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Nowa Kaledonia

Szukaj szybko miasto

Nowa Kaledonia, czytaj więcej :

Nowa Kaledonia należy do archipelagu wysp zamorskich na Oceanie Spokojnym należących do Francji. Wraz z nią, do Francji przynależą także licznie rozsiane Wyspy Lojalności. Całość zlokalizowana jest nieopodal linii brzegowej Australii. Wyspa ta jest pochodzenia kontynentalnego i powstawała na skutek odrywania się najpierw fragmentu linii brzegowej Australii a następnie Nowej Zelandii. Większość jej terytorium stanowią wyżyny zbudowane ze skał krystalicznych oraz koralowych.

Na tej bajecznej wyspie panuje łagodny klimat podrównikowy, co oznacza, że jest gorąco oraz wilgotnie a klasyczny dla Europejczyków podział na cztery pory roku został zastąpiony dwiema porami – suchą, czyli zimową i deszczową, czyli letnią. Lato w Nowej Kaledonii trwa od grudnia do marca i właśnie wtedy notuje się na wyspie najwyższe temperatury, które nie przekraczają jednak 32 stopni Celsjusza. Zimowe temperatury także są tam bardzo przyjemne i wahają się w granicach 17 – 23 stopni Celsjusza, co oznacza, że mieszkańcy wyspy nigdy nie widzieli śniegu a Boże Narodzenie spędzają popijając zimne drinki pod palmami.

Jeśli na Nowej Kaledonii pada, to dość intensywnie. Izohiety wykazują wartości sięgające nawet 4000mm/m2, co oznacza, że jest tam naprawdę mokro. Nieco lepiej pod względem opadów wypadają przynależące do Nowej Kaledonii Wyspy Lojalności. Tam średnia roczna opadów nie przekracza 2500mm/m2. Wybierając się do Nowej Kaledonii na wakacje warto pamiętać, że pora deszczowa przypada w okresie letnim. Chcą uniknąć deszczowych wakacji, należy wybrać się tam zimą.

Widget pogoda