Pogoda Nowa Zelandia

» »

Nowa Zelandia prognoza pogody : 12 dni

Pays Nowa Zelandia

Pogoda Nowa ZelandiaDzisiejsza prognoza pogody Nowa Zelandia : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Nowa Zelandia

Szukaj szybko miasto

Nowa Zelandia, czytaj więcej :

Nowa Zelandia położona jest na południowym Pacyfiku. Znajduje się ok.1600 km od południowo-wschodnich wybrzeży Australii. Dzieli się na dwie główne wyspy - Wyspy Północnej i Wyspy Południowej oraz z kilkuset małych wysepek.

Klimat Nowej Zelandii jest bardzo zróżnicowany. Powodem jest położenie geograficzne oraz bardzo różnorodna struktura terenu. Klimat subtropikalny morskim dominuje na Wyspie Północnej, natomiast Wyspa Południowa cechuje się klimatem umiarkowanym morskim. Podobnie jak Polska, Nowa Zelandia również ma cztery pory roku. Wiosna trwa tutaj od września do listopada, lato od grudnia do lutego, jesień od marca do maja, a zima od czerwca do sierpnia. Różnice temperatur między tymi porami roku są niewielkie (inaczej jest jedynie w rejonach górskich). Różnice temperatury między wyspami są mimo wszystko dość mocno zauważalne (Wyspa Północna jest cieplejsza). Jeśli chcemy uniknąć opadów, powinniśmy wykluczyć z naszych planów zimę, która jest tam najbardziej deszczowym okresem. Sezon kwitnie latem (od grudnia do lutego). Wtedy też turyści bardzo licznie odwiedzają wyspy, dlatego warto pamiętać o wcześniejszych rezerwacjach. Zimą większość kraju jest zachmurzona i ponura, często również pada. Klimat panujący na Wyspie Południowej jest nieco mniej zróżnicowany, temperatury i opady są znacznie niższe. Baśniowy widok sprawiają góry, których wierzchołki pokryte są śniegiem. To wspaniała atrakcja dla miłośników sportów zimowych i fanów górskich wędrówek.

Nową Zelandię odwiedzać warto o każdej porze roku, by poznać ją od każdej strony i pokochać jej zmienne oblicza.

Widget pogoda