Pogoda Polinezja Francuska

» »

Polinezja Francuska prognoza pogody : 12 dni

Pays Polinezja Francuska

Pogoda Polinezja FrancuskaDzisiejsza prognoza pogody Polinezja Francuska : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Polinezja Francuska

Szukaj szybko miasto

Polinezja Francuska, czytaj więcej :

Trzeba przyznać, że Francuzi na przestrzeni wieków solidnie zadbali o to, by mieć na Świecie swoje własne raje na Ziemi – prawdziwe raje w postaci małych wysp rozsianych gdzieś na wodach Oceanów. Jednym z takich rajów bez wątpienia jest Polinezja Francuska, zamorski archipelag wysp na Oceanie Spokojnym z urzędowym językiem francuskim i tropikalnym klimatem. Archipelag Polinezji Francuskiej składa się z pięciu części – wysp, z których wszystkie charakteryzują się mało rozwiniętą linią brzegową i hektarami powierzchni gorących i piaszczystych plaż, otoczonych rafami koralowymi.

Jako że wyspy Polinezji są pochodzenia wulkanicznego, charakteryzują je gęsto występujące skały, wyżyny oraz góry, sięgające na Tahiti nawet 2000 metrów nad poziomem morza. Rozpiętość wysp rozsianych po Oceanie Spokojnym jest przyczyną występowania na nich wszystkich aż dwóch stref klimatycznych – podrównikowej i zwrotnikowej (część z wysp umiejscowiona jest na wysokości Zwrotnika Koziorożca). Jak przystało na takie warunki, na wyspach panują iście tropikalne aury. Wysokie temperatury o niskiej amplitudzie zarówno w skali doby jak i roku, duża wilgotność powietrza oraz dwie pory roku – sucha i deszczowa. Średnia temperatura roczna Polinezji Francuskiej, to dobre 25 stopni Celsjusza.

Co do opadów, to najwięcej z nich występuje na wyspach położonych tuż pod równikiem, stąd na tamtych terenach mamy zanik tak zwanej pory suchej. Tam izohiety osiągają wartości 2800 mm/m2 w ciągu roku a opady rozłożone są równomiernie – pada tam każdego dnia. Im bliżej zwrotnika, tym bardziej widoczny staje się podział na porę suchą i deszczową. Tam średnia rocznych opadów jest jednak niewiele niższa i wynosi około 2500mm/m2.

Widget pogoda