Pogoda w Polsce

» »

Polska prognoza pogody : 12 dni

Pays Polska

Pogoda PolskaDzisiejsza prognoza pogody Polska : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Polska pogoda regiony

Największe miasta w Polsce

Szukaj szybko miasto

Dowiedz się więcej o Polsce

Polska to jeden z przyjemniejszych krajów, do życia. Nie tylko pod względem swojego położenia geograficznego – wszędzie jest blisko, ale i ze względu na klimat jaki tu panuje. Jeżeli kochasz narty i chcesz pojeździć na nich po stoku to wystarczy, że wybierzesz się w Polskie góry. Natomiast jeśli chcesz opalać się na plaży, to Twój kierunek będzie brzmiał – Północ.

Klimat, w którym leży Polska nazywany jest klimatem przejściowym. Na ostateczny przebieg temperatur i opadów mają wpływy masy powietrza przypływające z północy raz z południa naszego kontynentu.

Polarno-morskie masy napływające ze strony Norwegii wpływają na to, że w Polsce pojawia się zachmurzenie i ochłodzenie w okresie wiosennym i letnim. Natomiast zimą dają one cieplejszy klimat, za czym idą mgły i odwilż. Z drugiej strony masy polarno-kontynentalne zapewniają nam gorące i suche lata, które są często znośne w odczuwaniu, lecz niekiedy przypominają tropikalne upały. To one również wpływają na to, że zimy mamy chłodne i mroźne.

Powietrze przypływające do nas jesienią, tworząc słynną „Polską złotą jesień” tworzą suchą i ciepłą pogodę. Co do opadów są one uzależnione oczywiście od położenia geograficznego. Nieco inne będą w okolicach Warszawy(Centralna Polska), a nieco inne w okolicach Wrocławia(Zachodnia Polska). W górach i na wybrzeżu jest ich stosunkowo więcej niż w Środkowej Polsce. Jednak ich ilość pozwala na przyjemne cieszenie się komfortową pogodą zarówno latem, jak i zimą.

Każdemu przyda się lekkie ochłodzenie w letni dzień. Zwłaszcza, gdy temperatura sięga nawet 35 stopni Celsjusza. Ponadto Polska jest, co raz lepiej przygotowana na przyjmowanie turystów zimą, zapewniając im zaplecze górskie i latem, zapewniając im zaplecze nad morzem. Co ciekawe Polska jest krajem, który cieszy się dużą popularnością wśród turystów z Niemiec, Rosji czy Wielkiej Brytanii.

Widget pogoda