Pogoda Portugalia

» »

Portugalia prognoza pogody : 12 dni

Pays Portugalia

Pogoda PortugaliaDzisiejsza prognoza pogody Portugalia : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Portugalia

Szukaj szybko miasto

Portugalia, czytaj więcej :

Portugalia to południowy kraj, który jest idealnym miejscem do mieszkania dla typowych zmraźlaków. Jest to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych milionów Europejczyków i ludności spoza Europy. Temperatury są tu wysokie, a opady – co to są opady? Te występują w dużych ilościach jedynie w północnej części kraju, gdzie spotykamy klimat typowo oceaniczny.

Portugalię warto odwiedzać przez cały rok. Wpływ na ostateczny wygląd jej klimatu ma głównie Ocean Atlantycki i masy powietrza, jakie się tam poruszają. Wybrzeże kraju jest słoneczne i gorące. Temperatury sięgają nawet 40 stopni Celsjusza, co bywa morderczymi warunkami dla turystów, którzy w swoim rodzimym miejscu nie mają z takowymi do czynienia.

Między innymi z tego powodu Portugalia i Hiszpania jest tak chętnie odwiedzana przez Rosjan, Anglików czy mieszkańców Europy Północnej. Z powodu braku ciepła szukają wrażeń właśnie tam. Portugalia graniczy z Hiszpanią, a pozostała granica, to granica wodna. Z racji wysokich temperatur, woda jest przyjemna i w okresie letnim jest to wymarzone miejsce do kąpieli w morzu. Osiąga ona (w okresie letnim) nawet do 21 stopni Celsjusza i utrzymuje się w tych granicach nawet do października. W Polsce w październiku do Morza Bałtyckiego dla porównania wchodzą tylko morsy lub szaleńcy.

Lato w Portugalii jest wyjątkowo suche, ale znośne – procent wilgotności plasuje się na poziomie ok 65. Wilgotność powietrza jest wyższa wiosną i jesienią.

Widget pogoda