Pogoda Łódzki

» »

Prognoza pogody Łódzki na 12 dni

Region Łódzki

Pogoda ŁódzkiSprawdź prognozę pogody region Łódzki w największych miastach. Kliknij na jeden z poniższych miast aby sprawdzić pogodę w ciągu najbliższych kilku dni Łódzki!

Największe miasta w regione : Łódzki

Szukaj szybko miasto

Region Łódzki : dowiedz się więcej

Województwo Łódzkie leży w centralnej Polsce, co powoduje, że jego klimat jest wybitnie przejściowy. Zaobserwować można wpływy strefy kontynentalnej i oceanicznej oraz z północy Morza Bałtyckiego, a z południa gór. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na klimat, panujący na tym obszarze. Przeważają tu niziny, ale fragment województwa południowego znajduje się w obrębie Wyżyny Małopolskiej i Wyżyny Śląsko-Krakowskiej.

Ten region Polski charakteryzuje się dużą zmiennością w pogodzie, co uniemożliwia często przewidywanie dokładnej temperatury i opadów. Roczna suma opadów wynosi od 500-650mm. Zależne jest to od regionu województwa. Najmniejsze opady są w części połnocno-wschodniej, a największe na Wyżynie Łódzkiej. Przeważające nizinne ukształtowanie powierzchni umożliwia łatwy przepływ powietrza, dzięki czemu przeważają tutaj wiatry zorientowane równoleżnikowe. Najwięcej słońca można spodziewać się w czerwcu, a najmniej zimą w grudniu. Miłośnikom ciepła polecamy południowo-zachodnią część województwa, gdzie występują najwyższe temperatury. Średnia temperatura powietrza waha się od 7°C do 8°C. Największe amplitudy powietrza występują zimą. Ta pora roku jednak nie należy do mroźnych, długotrwałe przymrozki występują rzadko.

Miasto Łódź ma klimat bardzo charakterystyczny dla obszarów uprzemysłowionych. Jest to tzw. miejska wyspa ciepła. Pokrywa śnieżna zalega tu przez bardzo krótki okres, występują liczne mgły i zaburzenia cyrkulacji powietrza. Ze względu na małe występowanie zbiorników wodnych, utworzone sztuczne zbiorniki- Zalew Sulejowski i Jeziorsko, które swoimi atrakcjami przyciągają turystów.

Widget pogoda