Pogoda Lubelski

» »

Prognoza pogody Lubelski na 12 dni

Region Lubelski

Pogoda LubelskiSprawdź prognozę pogody region Lubelski w największych miastach. Kliknij na jeden z poniższych miast aby sprawdzić pogodę w ciągu najbliższych kilku dni Lubelski!

Największe miasta w regione : Lubelski

Szukaj szybko miasto

Region Lubelski : dowiedz się więcej

Region województwa lubelskiego leży we wschodniej Polsce. Charakteryzuje się terenem rolniczym oraz licznymi uzdrowiskami. Województwo znajduje się w dorzeczu Wisły, Bugu i Wieprzu. Liczne lasy i unikalne gatunki drzew przyciągają turystów z całej Polski. Na terenie tego województwa zostały stworzone dwa Parki Narodowe i 17 Parków Krajobrazowych. Takie duże zalesienie spowodowane jest klimatem jaki tu panuje.

Panuje tutaj klimat kontynentalny i charakteryzuje się małą zmiennością. Średnia roczna temperatura wynosi ok. 7-7,5oC. W okolicach Puław zanotowano najwyższą średnią temperaturę miesięczną 17,6oC. W północno- wschodniej części regionu zima zaczyna się już pod koniec listopada, a najzimniejszym miesiącem jest luty. Śnieg utrzymuje się tutaj do ok. 100 dni. Okres wegetacyjny trwa tutaj od 208-220 dni. Suma opadów sprzyja rolnikom. Najwięcej występuje na Roztoczu (600-700 mm), a w kierunku północnym suma opadów maleje (do 550 mm). Pomimo, że jest to obszar rolniczy, rozkład opadów w okresie wegetacyjnym nie jest sprzyjający. Są duże wahania i występują tzw. mokre i suche lata. Oznacza to, że ciężko jest przewidzieć pogodę na tym obszarze. Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w roku i przypada tutaj na ten okres maksimum opadów (do 100 mm), wiosną jest ich już mniej (50-70 mm).

Region ten sprzyja spacerom po lasach i licznych Parkach Narodowych. Można cieszyć oczy pięknem przyrody i podziwiać to, co stworzyła dla nas Matka Natura.

Widget pogoda