Pogoda Lubuski

» »

Prognoza pogody Lubuski na 12 dni

Region Lubuski

Pogoda LubuskiSprawdź prognozę pogody region Lubuski w największych miastach. Kliknij na jeden z poniższych miast aby sprawdzić pogodę w ciągu najbliższych kilku dni Lubuski!

Największe miasta w regione : Lubuski

Szukaj szybko miasto

Region Lubuski : dowiedz się więcej

Region województwa Lubuskiego leży przy zachodniej granicy Polski. Charakterystyczne jest dla niego największe zalesienie w naszym kraju. Sprzyja to rozwoju parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody. Długi okres wegetacyjny sprzyja rozwoju rolnictwa, mimo że przeważają tu gleby gorszej jakości.

Na północy województwa panuje klimat przejściowy między chłodnym i dosyć wilgotnym regionem pomorskim, a ciepłym i suchym obszarem północnego Dolnego Śląska. Województwo Lubuskie jest najcieplejszym w Polsce, a w Słubicach notuje się najwyższe temperatury. Średnia roczna temperatura wynosi tutaj na całym obszarze 8,0 °C. Można zaobserwować tutaj wpływy morskie. Roczne amplitudy są niskie, co wskazuje na małe wahania temperatur w ciągu roku. Wiosna zaczyna się bardzo wcześnie, lato jest ciepłe i długie, a zima krótka i łagodna. Idealne miejsce na odpoczynek, spacery po pięknych lasach, a aktywni mogą skorzystać z licznych spływów kajakowych po Odrze i innych licznych rzekach na ziemi lubuskiej.

Opady w tym regionie nie są za duże, można powiedzieć, że są umiarkowane. Średnia suma opadów w ciągu roku utrzymuje się na poziomie 500-600mm. Ze względu na wysokie temperatury, które rzadko spadają poniżej 0°C, śnieg nie utrzymuje się długo. Średnio pokrywa śnieżna zalega ok. 40-50 dni.

Jest to idealne miejsce dla ludzi, ceniących sobie zdrowie. Liczne uzdrowiska, stworzone ze względu na klimat leczniczy, który jest spowodowany występowaniem dużego zalesienia, przyciągają turystów.

Widget pogoda