Pogoda Mazowiecki

» »

Prognoza pogody Mazowiecki na 12 dni

Region Mazowiecki

Pogoda MazowieckiSprawdź prognozę pogody region Mazowiecki w największych miastach. Kliknij na jeden z poniższych miast aby sprawdzić pogodę w ciągu najbliższych kilku dni Mazowiecki!

Największe miasta w regione : Mazowiecki

Szukaj szybko miasto

Region Mazowiecki : dowiedz się więcej

Region Mazowiecki zajmuje swoją powierzchnią około 10% Polski. Klimat województwa jest dość zróżnicowany ze względu na położenie geograficzne, ukształtowanie powierzchni. Leży na obszarze wpływów klimatu kontynentalnego i częściowo Bałtyckiego. Wysokość podłoża jest mocno zróżnicowana. Te kwestie wpływają na to, że temperatura tego obszaru wynosi w skali roku około 7 st. C. W okresie zimowym występują duże wahania temperatur. Okresem najcieplejszym jest lipiec, w którym średnia temperatura wynosi od 18-18,5 ct. C. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, w którym średnia temperatura wynosi około 3,7 st. C.

Województwo położone jest w cieniu opadowym wyższych terenów, które go otaczają. Dzięki temu średnia ilość opadów jest tu naprawdę niewielka; wynosi około 450 mm w skali roku. Klimat występujący w regionie Mazowieckim sprzyja rolnictwu. Mieszkańcy tego regionu najczęściej uprawiają warzywa i owoce oraz żyto, owies i ziemniaki. Często hodują również zwierzęta: bydło i drób. Występuje tu wiele obszarów bagiennych, mało zalesionych i pozostałości po puszczach. Region Mazowiecki jest jednym z najbardziej zaludnionych obszarów.

Zachęca mieszkańców do osiedlenia się w nim, ponieważ występuje tu niewielka ilość opadów i długie ciepłe lato. Obszar jest wysoko rozwinięty i uprzemysłowiony. Posiada najwyższy w Polsce potencjał gospodarczy i jest doskonałym obszarem na wszelkie inwestycje. Województwo Mazowieckie posiada również rozbudowaną sieć rzeczną, która wpływa na wilgotność klimatu.

Widget pogoda