Pogoda Opolski

» »

Prognoza pogody Opolski na 12 dni

Region Opolski

Pogoda OpolskiSprawdź prognozę pogody region Opolski w największych miastach. Kliknij na jeden z poniższych miast aby sprawdzić pogodę w ciągu najbliższych kilku dni Opolski!

Największe miasta w regione : Opolski

Szukaj szybko miasto

Region Opolski : dowiedz się więcej

Region Opolski leży w dorzeczu głównej części Odry. Panuje tu bardzo ciepły klimat w porównaniu do innych rejonów Polski. Opole i sąsiednie rejony wyróżniają się ponadprzeciętną wysokością średniej rocznej temperatury, która przekracza 9 stopni. W związku z tym region opolski nazywany jest biegunem ciepła. Najwyższe temperatury odnotowuje się w okresie od czerwca do sierpnia. Przez stolicę województwa Opolskiego przepływa rzeka Odra (druga co do wielkości w Polsce) oraz wiele innych mniejszych rzek, które wpływają na dużą wilgotność powietrza.

W tych rejonach występuje niewielka ilość lasów, co dodatkowo w okresie letnim wpływa niekorzystnie na samopoczucie mieszkańców. Najbardziej komfortowy klimat w tym rejonie występuje w maju. Wtedy można zaobserwować największą ilość słonecznych godzin (do 10) oraz przyjazne dla człowieka temperatury w granicach kilkunastu stopni. W tym czasie najczęściej niebo jest przejrzyste i bezchmurne. Największą ilość opadów można doświadczyć w czerwcu i lipcu (do 150 mm). Obszar Opolski wyróżnia się stałą wilgotnością w ciągu roku. Wynosi ona od 70-80% i ulega niewielkim i niegwałtownym wahaniom.

Region Opolski jest pięknym obszarem. Duża ilość rzek przepływających w oryginalnych miejscach (np. Kanał Młynówka leżący w centrum historycznym Opola) sprawia, że tutejszy krajobraz wygląda bardzo oryginalnie. Województwo Opolskie jest jednym z mniejszych województw, a pomimo tego jest wysoko rozwinięte i uprzemysłowione. W związku z powyższym z roku na rok zyskuje nowych mieszkańców.

Widget pogoda