Pogoda Podkarpacki

» »

Prognoza pogody Podkarpacki na 12 dni

Region Podkarpacki

Pogoda PodkarpackiSprawdź prognozę pogody region Podkarpacki w największych miastach. Kliknij na jeden z poniższych miast aby sprawdzić pogodę w ciągu najbliższych kilku dni Podkarpacki!

Największe miasta w regione : Podkarpacki

Szukaj szybko miasto

Region Podkarpacki : dowiedz się więcej

Rejon Podkarpacki słynie z upraw rolniczych. Do tej pory panował tu najbardziej optymalny klimat do uprawy owoców, warzyw i zbóż. Umiarkowane opady, dobry mikroklimat, krótkie okresy występowania bardzo wysokich temperatur i żyzne gleby spowodowały, że większość mieszkańców tego regionu zajęła się rolnictwem. Spośród innych rejonów polski Podkarpacie wyróżnia się zmienną wilgotnością, która zmniejsza się z zachodu na wschód. Temperatury są podobne do tych panujących w sąsiednim województwie (Małopolska) różniąc się zazwyczaj o jeden stopnień.

Obecnie możemy zaobserwować zmiany zachodzące w pogodzie.

Wydłuża się okres wysokich letnich temperatur bez opadów oraz następują takie okresy, w których ilość opadów jest bardzo wysoka powodując podtopienia i powodzie. W ostatnich latach to sierpień stał się gorącym i bez burzowym miesiącem, który niewątpliwie jest negatywnym okresem dla roślinności i rolnictwa. Rejon Podkarpacki wyróżnia się sporą ilością pól.

W związku z tym w tym obszarze występują częste porywy wiatru. Na tym obszarze najczęściej można zauważyć pierwsze opady śniegu, kiedy cała reszta polski jeszcze nie jest nimi objęta. Podkarpacie jest regionem często odwiedzanym przez turystów. Najczęściej odwiedzany jest rejon Bieszczad, Beskidu Niskiego i Kotliny Sandomierskiej. Występuje tu wiele szlaków turystycznych, które przyciągają osoby preferujące aktywny wypoczynek. Podkarpacie obfituje też w zabytki architektoniczne, które można zwiedzić podążając szlakiem architektury drewnianej.

Widget pogoda