Pogoda Podlaski

» »

Prognoza pogody Podlaski na 12 dni

Region Podlaski

Pogoda PodlaskiSprawdź prognozę pogody region Podlaski w największych miastach. Kliknij na jeden z poniższych miast aby sprawdzić pogodę w ciągu najbliższych kilku dni Podlaski!

Największe miasta w regione : Podlaski

Szukaj szybko miasto

Region Podlaski : dowiedz się więcej

Region Podlaski jest pięknym i urokliwym obszarem, który do tej pory nie został zauważany przez turystów. Posiada swój charakterystyczny prowincjonalny klimat, który w największym stopniu nadają mu ciekawie zdobione stare drewniane domy. Region Podlaski objęty jest dwoma wpływami klimatycznymi: klimat Morza Bałtyckiego o słabym zasięgu, klimat kontynentalny o silnym zasięgu. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi od 6-7,5 st. C. Świadczy to o tym, że województwo Podlaskie nie jest rejonem chłodnym, ani też wyjątkowo ciepłym.

Średnia temperatura w lipcu wynosi około 17 st. C. Okres zimowy jest zdecydowanie bardziej chłodniejszy niż w innych rejonach Polski. Tutaj średnia temperatura w styczniu wynosi około -5 st.C. Średnia amplituda na terenie tego województwa jest o kilka stopni większa niż na zachodzie. W tym rejonie występuje około 30 dni letnich oraz do 6 dni upalnych (temperatura przewyższa 30 st.C.). Zima trwa od 3-4 miesięcy, a największe przymrozki można odnotować w Białowieży.

Wystąpienie pierwszych przymrozków można odnotować już na początku października, a ostatni mogą występować w pierwszych dniach maja. Pierwszy śnieg pojawia się zazwyczaj pod koniec października i w niektórych rejonach może utrzymywać się nawet do końca kwietnia. Podlasie jest rejonem, w którym występuje standardowa liczba opadów. Dni burzowych nie jest wiele - do kilkunastu w ciągu roku. Najwięcej opadów można odnotować w okresie letnim. W tym regionie występuje częste zachmurzenie (około 45 dni w ciągu roku).

Widget pogoda