Pogoda Pomorski

» »

Prognoza pogody Pomorski na 12 dni

Region Pomorski

Pogoda PomorskiSprawdź prognozę pogody region Pomorski w największych miastach. Kliknij na jeden z poniższych miast aby sprawdzić pogodę w ciągu najbliższych kilku dni Pomorski!

Największe miasta w regione : Pomorski

Szukaj szybko miasto

Region Pomorski : dowiedz się więcej

Region Pomorski to województwo leżące tuż nad polskim morzem. To jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie województw w kraju. Największym miastem skupiającym zarazem największą ilość turystów jest Gdańsk. To na jego obszarze położone jest potocznie zwane trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot. Na terenie województwa znajdują się liczne parki ochrony przyrody takie jak: Słowiński Park Narodowy, Park Narodowy Bory Tucholskie, Nadmorski Park Krajobrazowy, Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie oraz Obszary Chronione powiatu Słupskiego, które każdego roku przyciągają grupy ludzi zainteresowanych fauną i florą tego obszaru.

Fakt, że województwo leży w bezpośrednim sąsiedztwie morza wpływa również znacznie na klimat tego obszaru. Jest to bardzo nasłoneczniona część kraju, dlatego ten teren jest bardzo atrakcyjny dla wszystkich zwolenników kąpieli słonecznych. Jednak zimą ten teren charakteryzuje się bardzo niskim ciśnieniem atmosferycznym. Przez region pomorski przepływa bardzo zmienny układ niżów barycznych, które powodują częstą zmianę pogody w okresie zimowym. Teren ten nie zostaje także obojętny wpływom oceanicznym, dlatego zimy tutaj są znacznie łagodniejsze, zaś lata chłodniejsze niż w dalszej części kraju.

Jest to obszar dość ciepły, ale również bardzo wietrzny. W strefie brzegowej najniższa średnia roczna amplituda to około 17,5 stopnia Celsjusza, zaś najwyższa na obszarze w okolicy Kwidzyna to około 20 stopni. Temperatura poniżej zera na tym obszarze utrzymuje się od 30 do 50 dni w roku.

Widget pogoda