Pogoda Śląski

» »

Prognoza pogody Śląski na 12 dni

Region Śląski

Pogoda ŚląskiSprawdź prognozę pogody region Śląski w największych miastach. Kliknij na jeden z poniższych miast aby sprawdzić pogodę w ciągu najbliższych kilku dni Śląski!

Największe miasta w regione : Śląski

Szukaj szybko miasto

Region Śląski : dowiedz się więcej

Region Śląski to niezwykle atrakcyjny turystycznie teren. Na jego terenie znajduje się wiele ośrodków sportów zimowych, oraz liczne trasy i ścieżki turystyczne, które przyciągają, co roku mnóstwo miłośników pieszych wycieczek i zimowego szaleństwa. Prócz występowania gór takich jak Beskid niski, czy innych atrakcji przyrodniczych region śląski oferuje również piękne zabytki kultury i historii w miastach. Na terenie województwa śląskiego znajdziemy stare warownie i zamki, średniowieczne zabudowania miast, czy słynny klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie – miejsce, do którego zjeżdżają pielgrzymi z całego świata.

Klimat tego regionu nie odbiega zbytnio od warunków panujących w innych częściach kraju. Cechy tego regionu można przypisać pomiędzy klimatem umiarkowanym lądowym, a morskim. Duże znaczenie na tym terenie odbywa bliskość Bramy Morawskiej, przez którą przenikają masy ciepłego powietrza znad Morza Śródziemnego. Teren ten jest również bardzo uprzemysłowiony, emisja ciepła do atmosfery powoduje to, że na danym terenie temperatura jest nieco wyższa. Pyły i emisja spalin powodują częste zachmurzenie na tym obszarze oraz występowanie tak zwanych „kwaśnych deszczy”.

Duże aglomeracje miejsce występujące na tym terenie również powodują podniesienie temperatury. Takie obszary nazywane są potocznie „miejskimi wyspami ciepła”. Na większej części województwa temperatura powietrza w ciągu roku waha się pomiędzy 7-8 stopni Celsjusza. Najniższe temperatury zimą sięgają średnio do minus 4 stopni. Różnica temperatur zależna jest od części województwa, bowiem na terenach górskich może się ona znacznie różnić od temperatur na równinach.

Widget pogoda