Pogoda Warmińsko-mazurski

» »

Prognoza pogody Warmińsko-mazurski na 12 dni

Region Warmińsko-mazurski

Pogoda Warmińsko-mazurskiSprawdź prognozę pogody region Warmińsko-mazurski w największych miastach. Kliknij na jeden z poniższych miast aby sprawdzić pogodę w ciągu najbliższych kilku dni Warmińsko-mazurski!

Największe miasta w regione : Warmińsko-mazurski

Szukaj szybko miasto

Region Warmińsko-mazurski : dowiedz się więcej

Region Warmińsko – Mazurski to potocznie zwana kraina tysiąca jezior. Na tym terenie znajdziemy, bowiem aż 3000 jezior, z czego aż 2000 ma powierzchnie przekraczające 1 ha. Obszar ten słynie również z ochrony przyrody, znajdziemy na nim, bowiem liczne rezerwaty i parki ochrony fauny i flory. Każdego roku ten obszar przyciąga wielu miłośników sportów wodnych w tym żeglarstwa, które ma tutaj możliwości ogromnego rozwoju, to wręcz idealny teren na uprawianie tego sportu.

Klimat panujący tutaj powoduje jednak, że jest to najzimniejsza część kraju. Średnia roczna temperatura powietrza spada, bowiem poniżej 6 stopni Celsjusza, lata również są nieco chłodniejsze niż w innych regionach. W lipcu średnia temperatura powietrza sięga okolic 17 stopni Celsjusza. Największa ilość opadów przypada na okres letnie pomiędzy czerwcem, a sierpniem i sięgają pomiędzy 550-750 mm. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj bardzo długo, bowiem to aż od 70 do 100 dni w roku, dzięki czemu to idealne miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Wielką ciekawostką tego terenu jest występowanie niewielkich śródleśnych jeziorek, w których woda jest kwaśna. Pojawiają się one najczęściej w bezodpływowych zagłębiach na terenach piaszczystych. T przepiękne i nietypowe miejsce na mapie Polski, które niezmiennie zachwyca wszystkich odwiedzających. To bardzo zróżnicowany teren, który ma do zaoferowania coś każdemu, nawet najbardziej wymagającemu turyście.

Widget pogoda