Pogoda Wielkopolski

» »

Prognoza pogody Wielkopolski na 12 dni

Region Wielkopolski

Pogoda WielkopolskiSprawdź prognozę pogody region Wielkopolski w największych miastach. Kliknij na jeden z poniższych miast aby sprawdzić pogodę w ciągu najbliższych kilku dni Wielkopolski!

Największe miasta w regione : Wielkopolski

Szukaj szybko miasto

Region Wielkopolski : dowiedz się więcej

Region Wielkopolski to niezwykle zróżnicowany i atrakcyjny region leżący nieopodal centralnej Polski. Największym miastem regionu jest Poznań, który pochwalić się może historyczną budową, a przede wszystkim niepowtarzalnym starym rynkiem, który przyciąga tłumy turystów każdego roku. Jednak region wielkopolski to nie tylko miasta. To również ogromne obszary zachwycającej fauny i flory. Znajdziemy na tym terenie wiele obszarów ochrony przyrody.

Teren ten znajduje się pod dużym wpływem oceanicznych mas powietrza, co znacznie wpływa na łagodność klimatu tej części kraju. Średnia roczna temperatura na tym obszarze sięga aż 8 stopni Celsjusza. Zaś pokrywa śnieżna utrzymuje się zaledwie około 57 dni. Region ten zmaga się z deficytem opadów, w niektórych częściach sięgają one 500-550 mm. Jednak są takie miejsca, gdzie opady nie przekraczają 450 mm. To bardzo nie wiele względem faktu, że jest to bardzo przyjazny rolnikom teren i spora jego część to pola uprawne. Można sądzić, że ma to związek wykarczowywania lasów oraz eksploatacji kopalni węgla brunatnego, która swoim działaniem znacznie osusza sąsiadujące jej tereny.

Na terenie regionu wielkopolskiego przeważają wiatry zachodnie, które nie są zbyt dokuczliwe. Obszar ten należy do jednych z najcieplejszych w całym kraju, dzięki czemu zarazem staje się atrakcyjny turystycznie. To idealne miejsce do uprawiania przeróżnej turystyki, to świetne miejsce na piesze wycieczki, uprawianie sportów wodnych, a także na zwiedzanie obiektów kulturalnych lub historycznych, których nie brakuje na tym terenie.

Widget pogoda