Pogoda Zachodniopomorski

» »

Prognoza pogody Zachodniopomorski na 12 dni

Region Zachodniopomorski

Pogoda ZachodniopomorskiSprawdź prognozę pogody region Zachodniopomorski w największych miastach. Kliknij na jeden z poniższych miast aby sprawdzić pogodę w ciągu najbliższych kilku dni Zachodniopomorski!

Największe miasta w regione : Zachodniopomorski

Szukaj szybko miasto

Region Zachodniopomorski : dowiedz się więcej

Region Zachodniopomorski to województwo niedocenione przez większość ludzi. To bardzo piękne tereny, które mają dostęp do Morza Bałtyckiego. Jednym z największych miast, które przyciąga zarówno turystów, jak i inwestorów jest Szczecin – stolica województwa.

Jest to teren bogaty w jeziora i rzeki. Dolina Dolnej Odry to niepowtarzalna sieć kanałów, po których w okresie letnim odbywają się spływy kajakowe i turystyczne wycieczki. Sprzyja temu piękna pogoda, przez większość lata. To wspaniałe miejsca do obcowania z naturą. Między innymi połączenie nadmorskich terenów wraz z rozbudowaną siecią jezior i rzek sprawia, że klimat jest dosyć wilgotny.

Ponadto Morze Bałtyckie wpływa na to, że na terenie między innymi województwa Zachodniopomorskiego panują stosunkowo łagodne zimy. Temperatura powietrza charakteryzuje się mniejszymi różnicami (np. nocą, a latem) niż w głębi kraju. Opady na tych terenach plasują się w przedziale od 600 do 800 mm rocznie. Co oznacza, że są to dość duże ilości. Mimo tego umiarkowana pogoda sprawia, że jest to doskonały region do uprawiania turystyki rodzinnej. Zwiedzanie parków narodowych, parków krajobrazowych czy zamków, baszt i zabudowań wojennych podczas niezbyt upalnych dni będzie świetną rozrywką. Teren Niziny Szczecińskiej, bogaty w piękną przyrodę i zwierzynę to teren, na którym średnia temperatura w okresie lipca wynosi ok 17°C, natomiast zimą, w styczniu temperatura ta oscyluje na poziomie ok -1°C.

Widget pogoda