Pogoda Rosja

» »

Rosja prognoza pogody : 12 dni

Pays Rosja

Pogoda RosjaDzisiejsza prognoza pogody Rosja : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Rosja

Szukaj szybko miasto

Rosja, czytaj więcej :

Rosja to ogromny i niezwykle zróżnicowany klimatycznie teren. To największy pod względem wielkości kraj na świecie. Rozłożona jest na tak obszernym terenie, że położona jest aż w trzech różnych strefach czasowych różniących się od siebie dwoma godzinami. To niezwykle zróżnicowany, ale także mało zagospodarowany teren, bowiem dużą część kraju zajmują lodowce, góry i niziny. Klimat Rosji również zależny jest od tego, o której części się wypowiadamy, bowiem przeważnie jest to klimat kontynentalny lub podbiegunowy. Nie wielki obszar cechuje się klimatem monsunowym, oraz podzwrotnikowy Morza Śródziemnomorskiego.

Temperatura w lipcu w zależności od obszarów to od 2 stopni Celsjusza do 25, zaś zimą od 1 stopnia na plusie do nawet minus 50 stopni w rejonie Ojmiakonu (Syberia). Podobne zróżnicowanie dotyczy sumy opadów. Sięgają one od 170 do 3200 mm rocznie. Tak samo jak zróżnicowana jest pogoda w Rosji, tak zróżnicowany jest cały ten kraj, od skrajnej biedy, po ogromne bogactwa, które oglądać możemy w wielkich miastach, a przede wszystkim w Moskwie. To niezwykle barwny oraz zmieszany kulturowo kraj z bardzo starymi, głęboko zakorzenionymi tradycjami. Jest wielu miłośników Rosji i jej surowości pod każdym względem. To kraj, niezbyt przychylny turystom, jednak niezwykle dla nich atrakcyjny oraz tajemniczy. Nie możemy pominąć również niezwykle bogatej fauny i flory, z czego wiele gatunków mamy okazję oglądać tylko i wyłącznie na tych terenach.

Widget pogoda