Pogoda Saint-Pierre i Miquelon

» »

Saint-Pierre i Miquelon prognoza pogody : 12 dni

Pays Saint-Pierre i Miquelon

Pogoda Saint-Pierre i MiquelonDzisiejsza prognoza pogody Saint-Pierre i Miquelon : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Saint-Pierre i Miquelon

Szukaj szybko miasto

Saint-Pierre i Miquelon, czytaj więcej :

Saint Pierre i Miquelon to wspólnoty zamorskie, należące do Francji. Jest to popularne miejsce wypoczynku dla Polaków, pomimo iż panuje tam klimat umiarkowany chłodny.

Położone są w archipelagu wysp na oceanie Atlantyckim, w pobliżu Nowej Funlandii (Kanada). Ze względu na oceaniczne położenie, powietrze jest bardzo wilgotne. Średnia temperatura wynosi na Saint Pierre i Miquelon jedyne 6 stopni Celsjusza, co w powoduje także, że wyspy te są rajem dla rybaków. Nadmorski klimat przyczynił się również do wysokiej średniej opadów – oscyluje ona około 1500 mm rocznie.

Surowa natura, niski stopień zaludnienia i klimat powodują, że na te wspólnotę zamorską zamieszkują liczne gatunki ptaków. Wysokie klify, wszechobecność oceanu oraz zieleni są gwarancją pięknych widoków.

Jednak pogoda nie jest zachęcająca. Zimy są długie oraz mroźne, szczególnie w styczniu (średnia temperatura powietrza – 2,4 stopnie Celsjusza) oraz lutym (średnia temperatura powietrza -3,2 stopnie Celsjusza). Pogoda latem również nie jest zachęcająca dla turystów, ponieważ w najcieplejszym miesiącu – sierpniu wynosi jedynie 16,8 stopni Celsjusza.

Chociaż Saint Pierre i Miquelon bez wątpienia kusi pięknym krajobrazem, liczba odwiedzających jest tam naprawdę mała. Jedynie w okresie wzmożonego rybołówstwa można mówić o sezonie turystycznym. Może z czasem się to zmieni, bo te wspólnoty morskie mają bardzo dużo do zaoferowania. Temperatura, nieco niższa niż w Polsce nie powinna stanowić problemu dla miłośników pieszych wycieczek – widoki są rekompensatą wszelkich niedogodności atmosferycznych.

Widget pogoda